Kultūra

2021.04.21 09:39

Gidai nuogąstauja dėl dar didesnių suvaržymų, Armonaitė žada „taisyti biurokratines nesąmones“

Giedrė Trapikaitė, LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2021.04.21 09:39

Gidai ir turizmo sektoriaus atstovai LRT RADIJUI nuogąstauja, kad karantino atlaisvinimas jiems pridarė kone daugiau bėdos, nei būta iki tol. Nuo ketvirtadienio jų veikla bus gerokai apribota. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė tikina, kad prioritetas yra dirbantis žmogus, ir žada „taisyti biurokratines nesąmones“.

Vyriausybei atlaisvinant karantino ribojimus, gidai skundžiasi, kad jiems sąlygos tik prastėja. Pasak gidų atstovų, nuo ketvirtadienio ekskursijas bus galima rengti tik paskiepytiems ir imunitetą turintiems asmenims. Lietuvos kelionių vadovų ir gidų sąjungos viceprezidentė Ilona Gričialauskaitė sako, kad daugumai veiklų karantinas atlaisvinamas, ribojimai švelninami, o gidams ir kelionių vadovams tenka atvirkštinė situacija.

Ji pabrėžia, kad anksčiau nedidelėms žmonių grupėms, iki penkių asmenų, vesti ekskursijas buvo galima, o štai nuo ketvirtadienio, priėmus pakeitimus, ekskursijas bus leidžiama rengti atvirose erdvėse, ne daugiau nei dešimčiai žmonių, tačiau jie turėtų būti vakcinuoti arba persirgę.

Noriu priminti, kad dabar patalpose leista rengti renginius iki 150 žmonių. Vadinasi, grupes mes galėtume didinti iki 20 ar 25 žmonių. Galėtume saugiai, su ausinukais, vesti ekskursijas.

„Galėjome vesti ekskursijas penkiems asmenims atviroje erdvėje. Užsakymų nebuvo daug, iš to mes neuždirbome, tačiau tai buvo erdvė, kurioje mes galėjome pradėti kurti naujus maršrutus savo miestuose, apylinkėse. O štai dabar mes gauname visišką draudimą. Vėl viskas stoja, vėl viskas iš naujo, – stebisi I. Gričialauskaitė. – Vadinasi, mes ir vėl tympt už vadžių – viskas iš pradžių.“

Anot pašnekovės, nenorint kišti pagalių į gidų veiklą, reikėtų atsisakyti apribojimų, kurie draustų ekskursijose dalyvauti nepaskiepytiems ir nepersirgusiems asmenims. „Noriu priminti, kad dabar patalpose leista rengti renginius iki 150 žmonių. Vadinasi, grupes mes galėtume didinti iki 20 ar 25 žmonių. Galėtume saugiai, su ausinukais, vesti ekskursijas“, – įsitikinusi Lietuvos kelionių vadovų ir gidų sąjungos viceprezidentė.

Geriausia pagalba yra galimybė žmonėms veikti ir dirbti. Jei yra biurokratinių nesąmonių, mes jas ištaisysime, kad (gidai ir kelionių vadovai, – LRT.lt) galėtų dirbti.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė LRT RADIJĄ patikino, kad jei ir buvo kokių nesklandumų, jie bus šalinami, kad gidų ir kelionių vadovų veiklos situacija nesuprastėtų. „Sutvarkysime, kad nebūtų sunkiau, negu buvo, – iškart patikina ministrė. – Jei ir yra koks nesklandumas, vis tiek suteiksime žmonėms galimybę dirbti.“

Jeigu ekskursijas gidai ir kelionių vadovai galėjo vesti iki šiol, tai logiška, kad galės ir toliau jas vesti, po specialiai šioms problemoms aptarti vykusios konferencijos Seime teigia A. Armonaitė. „Geriausia pagalba yra galimybė žmonėms veikti ir dirbti. Jei yra biurokratinių nesąmonių, mes jas ištaisysime, kad (gidai ir kelionių vadovai – LRT.lt) galėtų dirbti“, – turizmo sektoriaus darbuotojams žada ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

Parengė Vismantas Žuklevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt