Kultūra

2016.06.07 16:06

9-ame bardų festivalyje „Purpurinis vakaras“ – įvairių meno formų spektras

LRT.lt2016.06.07 16:06

Rugpjūčio 18–20 dienomis jau devintą kartą Anykščiuose pasklis nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras” renginiai, sukviesiantys ne tik bardiškos muzikos mylėtojus, bet ir įvairių meno formų gerbėjus. Tradiciškai trijų dienų festivalio programa pripildyta koncertų, vaizduojamojo meno parodų, litreratūrinių susitikimų su poetais bei aktoriais, kino, teatro kūrėjais, praneša organizatoriai.

Pasak festivalį organizuojančios Viešosios įstaigos „Bardai LT” direktoriaus Beno Jakšto, šiemet festivalyje dalyvaus seniai lauktos Lietuvos literatūros, teatro žvaigždės Juozas Erlickas, Sigitas Jakubauskas, Larisa Kalpokaitė ir kt.

„Nors festivalį šiais metais pasitinkame su labiau išaugusiomis paslaugų kainomis ir, deja, mažesne parama (neseniai gautas neigiamas Lietuvos kultūros tarybos sprendimas dėl paramos), bet viską padarysime, kad mūsų nuolatiniai ir nauji festivalio renginių lankytojai to nepajustų” – garantuoja B. Jakštas.

„Purpurinis vakaras” prasidės rugpjūčio 18 d. vakare Pradžios koncertu Vyskupo skvere prie Anykščių rajono savivaldybės L. ir St. Didžiulių viešosios bibliotekos, aidint lietuviškiems bei ispaniškiems ritmams. Čia pasirodys talentingosios „Baltos varnos“ bei ne ką mažiau talentais apdovanotos viešnios iš Ispanijos Maria Rozalen su Rosio Ramos.

Didieji festivalio koncertai vyks rugpjūčio 19 ir 20 dienomis Anykščių Dainuvos slėnyje. Penktadienio vakarą kartu su Andriumi Kaniava ir grupe „Origami”, Vytautu V. Landsbergiu bei Vytautu Leistrumu, Gyčiu Ambrazevičiumi į sceną lips jaunieji šalies bardai – įvairių Lietuvos dainuojamosios poezijos konkursų laureatai. Šeštadienio vakarą pasirodys jau minėti J. Erlickas, L. Kalpokaitė, Domantas Razauskas, Kostas Smoriginas, Raminta Naujanytė-Bjelle, Romas Naidzinavičius, Aidas Giniotis, Gediminas Storpirštis ir kiti.

Festivalio metu ir dar beveik mėnesį po jo Anykščių menų inkubatoriuje bus galima apžiūrėti menininko Mariaus Žalneravičiaus plakatų parodą. Joje – nemažai plakatų, susietų ir su įvairiais dainuojamosios poezijos festivaliais, atskirais renginiais.

Šiųmetėje festivalio grynosios poezijos programoje – susitikimas Anykščių L. ir St. Didžiulių viešojoje bibliotekoje su poetais Vainiumi Baku, Mantu Balakausku, Mariumi Buroku, Ernestu Noreika. Vidurnaktį, iš rugpjūčio 19 į 20 d. (lygiai 00.00 val.), Anykščių koplyčioje – pasaulio anykštėnų kūrybos centre aktorius S. Jakubauskas skaitys Antano A. Jonyno poeziją.

Gražia tradicija tampa festivalio šeštadienį pradėti koncertu vaikams ir jų suaugusiems. Šiemet, aikštėje šalia Anykščių kultūros centro, su žiūrovais bendraus aktorius Giedrius Arbačiauskas. Po to teatro mėgėjai Anykščių kultūros centro didžiojoje salėje galės pažiūrėti V. V. Landsbergio muzikinį spektaklį šeimoms „Angelų pasakos” su aktoriais Ainiu ir G. Storpirščiais.

Kino mylėtojais bus pakviesti į filmo „Anglijos karalienė pavogė mano tėvus“ peržiūrą. Po jos – susitikimas su filmo režisieriumi Ernestu Jankausku bei kūrybine grupe.

VšĮ „Bardai LT” projektų vadovė Alina Semionova primena, kad kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet, ant Šventosios upės kranto, Dainuvo slėnyje bus nemokamas palapinių kaimelis, kuris veiks visas tris festivalio dienas.

Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras” pradėtas rengti tais pačiais metais mirus vienam ir Lietuvos dainuojamosios poezijos pradininkų Vytautui Kernagiui. Festivalis pasižymi gausiu įvairių meno renginių spektru, kad atvykę žmonės čia galėtų patirti ir gauti kaip įmanoma didesnę geros, kokybiškos kultūros dozę.

Visa festivalio programa – atnaujintoje interneto svetainėje.