Kultūra

2021.04.20 10:22

Vasario 16-osios akto originalas Vilniuje eksponuojamas galimai paskutinį kartą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.04.20 10:22

Į Signatarų namus Vilniuje nuo antradienio grįžta Vasario 16-osios akto originalas. Jis nuo pernai lapkričio saugotas Lietuvos valstybės istorijos archyvo saugykloje.

Dokumentas liks muziejuje iki lapkričio 15-osios, kaip ir anksčiau, jis bus laikomas neperšaunamoje vitrinoje su specialiai palaikomu mikroklimatu.

Žinios. VESK: dažniausiai COVID-19 protrūkiai fiksuojami švietimo bei gydymo įstaigose

Vilniuje Vasario 16-osios aktas turėtų būti eksponuojamas paskutinį kartą – pagal pirminį Lietuvos ir Vokietijos susitarimą numatyta, kad Aktas nuo 2018 metų sausio Lietuvai perduodamas ilgiausiai penkeriems metams, dokumento saugojimą pratęsiant kas metus.

Susitarimas numato, kad 2022-aisiais dokumentas galėtų būti eksponuojamas Kaune, Istorinėje Prezidentūroje. Iki šiol nesutarta, ar Lietuvos Nepriklausomybės Aktas galėtų likti Lietuvoje visam laikui. Jo apžiūrėti į Signatarų namus vienu metu gali užeiti iki 25 lankytojų. Vokietijai siųstą Nutarimą dėl valstybės atkūrimo Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis Berlyno diplomatiniame archyve rado 2017-tųjų pavasarį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt