Kultūra

2016.06.07 17:04

Kaip prisijaukinti daugiau kaip šimto metų senumo namą?

Audra Avižiūtė, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.06.07 17:04

„Draugai ir artimieji mus vadino labai drąsiais žmonėmis – tik po kurio laiko supratau, ką tai reiškia“, – juokauja Neringa Černauskaitė, kartu su vyru atnaujinę ir jaukia erdve pavertę daugiau nei šimtą metų skaičiuojantį namą Žvėryne.

„Radome seną, aptriušusią, tamsią erdvę, tačiau jautėme, kad ši erdvė ypatinga, kad galima ją paversti šviesesne, gražesne ir tai yra vieta, kur norėtume gyventi. (...) Atnaujinimus reikėtų vadinti kapitaliniu remontu, nes viskas prasidėjo jau nuo pamatų stiprinimo.(...) Dabar namas yra neatpažįstamas, liko tik seno rastinio namo dvasia“, –  apie nuveiktus darbus kalba Žvėrynio gyventoja Neringa Černauskaitė.

Suderinti sena ir nauja – tai tapo pagrindine Neringos užduotimi. Name palikti seni kaminai, nelygiai aptrupėjusios plytos tik uždažytos, išryškinti sijų įskilimai. Be to, namas įtrauktas į kultūros vertybių sąrašą, todėl atnaujindami eksterjerą namų gyventojai privalėjo laikytis griežtų reikalavimų.

Palikti mediniai arkos formos langai erdvei suteikia daug natūralaus apšvietimo, kuris žiemą ar tamsesniu paros metu derinamas su dirbtiniu. Bene labiausiai pati Neringa džiaugiasi virtuve. Ją šeimininkė sako netikėtai pamačiusi per langą svetimame bute.

Daugiau apie atnaujintą seną namą žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt