Naujienų srautas

Kultūra2016.06.07 16:10

Lietuvos šviesulių atminimas nugulė gotikiniame rūsyje

Vilniuje atidaryta paroda „Šviesuliai švietėjams“, kurioje itin asmenišku, netradiciniu būdu pagerbiami vieni iškiliausių Lietuvos istorijos žmonių – gotikiniame rūsyje įkurtoje parodoje eksponuojami rankų darbo šviesuliai.

Paroda skirta pagerbti žymius Vilniuje gyvenusius žmones, Lietuvos praeitį ir lietuvybės, laisvės idėjas. Parodoje eksponuojami Kristijono Sipario sukonstruoti kūriniai – šviesuliai, sudėti iš konkretiems žmonėms priklausiusių daiktų, tokių kaip vaistų buteliukai, akiniai, dėžės ar verpimo ratelis.

„Daug metų jie buvo užmiršti, palaidoti po dulkių sluoksniu, tačiau kažkaip nekilo ranka tų daiktų išmest, nes daiktai savyje laiko užkoduotą energiją. Iš vienos pusės atrodytų, kad tas daiktas tai lyg kažkoks nebylus laiko liudytojas, tačiau per daiktus mes galime labai daug prisiminti, sužinoti apie istoriją, apie kažkokius praeities dalykus“, – pasakoja parodos autorius Kristijonas Siparis.

Ekspozicijoje panaudoti daiktai mena caro laikus, nacių, sovietų okupacijas, daugelis jų rasti Marijos ir Jurgio Šlapelių namo-muziejaus palėpėje. Atidžiau patyrinėjus eksponatus, nesunkiai galima suprasti, kuriam žmogui jie skirti. Pavyzdžiui, Jurgio Šlapelio šviesuliui panaudotos jo Svetimų ir nesuprantamų žodžių žodyno ištraukos.

Daugiau apie parodą, kuri veiks Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje Vilniuje iki spalio mėnesio, ir kitus šviesulius – laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi