Kultūra

2016.06.06 22:22

Pažaislyje – muzikinės vasaros pradžia

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.06.06 22:22

Prasidėjo visą vasarą truksiantis 21-asis Pažaislio muzikos festivalis, klausytojus pakviesiantis į daugiau kaip keturias dešimtis koncertų. Pirmajame koncerte – Giacomo Puccini opera „Toska“.

Į Napoleono karų laikus nukelianti G. Puccini opera „Toska“ Pažaislio muzikos festivalyje skamba pirmą kartą. 

Scenoje – ne pirmus metus festivalio atidarymo koncertui diriguojantis Gintaras Rinkevičius, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir prieš metus šios operos pastatyme Kinijoje dalyvavęs Kauno valstybinis choras. Solistai operą atlieka be natų.

„Bendravimas su publika be natų yra, manau, labai svarbus, sukuriama didesnė įtaiga. Tikiuosi, labai tikiuosi, kad šita opera patiks Kauno ir ne tik Kauno publikai“, – kalbėjo dirigentas G. Rinkevičius.

Pagrindiniuose vaidmenyse – Vokietijos teatruose dainuojantys solistai Sandra Janušaitė ir Almas Švilpa, vaidmenis Londono, Amsterdamo, Miuncheno teatrų scenose kuriantis Vaidas Vyšniauskas. Šįmet solistai jau buvo susitikę režisierės Dalios Ibelhauptaitės „Toskos“ pastatyme.

 „Vilniuje mes darėme sceninį variantą, tai buvo spektaklis, čia – dabar – yra koncertas, aišku, kad koncertas po spektaklio yra sunkiau“, – sakė solistas A. Švilpa.

Tuo metu solistas V. Vyšniauskas teigė, kad jo kuriamas personažas Kavaradosis Pažaislyje – kuklesnis, mat apsieita be kostiumo, kitokios ir dekoracijos.

Opera prasidėjęs Pažaislio festivalis per tris vasaros mėnesius klausytojus pakvies į skirtingų žanrų koncertus tradicinėse erdvėse, koncertų salėse ir pirmą kartą nukeliaus į Paliesiaus dvarą Rytų Lietuvoje. Pirmąsyk festivalis surengs ir varpų muzikos koncertus Kaune bei Klaipėdoje. Geriausių koncertų įrašus matys festivalį pristatančios LRT televizijos žiūrovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.