Kultūra

2016.06.03 19:58

20-ąjį Vilniaus festivalį atidarė A. Gheorghiu

Nacionaliniame operos ir baleto teatre prasideda 20-asis Vilniaus festivalis. Jo atidaryme – galimybė išgirsti pasaulinio garso operos solistę rumunų kilmės Angela Gheorghiu. 

Vilniuje, nacionaliniame operos ir baleto teatre A. Gheorghiu rengėsi šio vakaro koncertui, kuris pradės Vilniaus festivalį. Drauge su soliste – dar du muzikantai taip pat iš Rumunijos – tenoras Marijus Brenciu ir dirigentas Ciprianas Teodorascu. 

50-metė solistė apibūdinama kaip itin temperamentinga, emocionali. Tuo buvo galima įsitikinti ir per repeticiją – kol orkestras repetavo polonezą iš Piotro Čaikovskio operos „Eugenijus Oneginas“ – drauge su kolega tenoru Marijumi Brenciu ji nenustygo vietoje.

„Viskas, ką darau ant scenos – tik dėl to, kad man tai patinka šimtu procentu. Niekada nesu išmokusi vaidmens ir pasakiusi „ne, aš šito nedarysiu“ – atvirkščiai, visą laiką galvoju, kad kiekvienas vaidmuo skirtas būtent man, kiekvieną kartą jis skirtingas, o aš jame bandau būti Angela“, – pasakoja A. Gheorghiu.

Solistė gimė Rumunijos provincijoje, mokėsi Bukarešto muzikos mokykloje, čia baigė ir Nacionalinį muzikos universitetą. Tarptautinė A. Gheorghiu karjera prasidėjo 1992-aisiais, kai 27-nerių solistė debiutavo Londono karališkajame „Covent Gardene“. Tais pačiais metais įvyko jos debiutai Niujorko „Metropolitan Operoje“ ir Vienos valstybinėje operoje.  

Paklausta, ar dažnai dainuoja gimtojoje Rumunijoje, solistė netikėtai atsako, kad be kelių koncertų prieš dvidešimt kelerius metus, ji niekada nėra ten dainavusi. 

„Mane galima įrašyti į Gineso rekordų knygą kaip rumunę, niekada nedainavusią Rumunijoje, beje, tai – pirmas kartas mano gyvenime, kai man uždavė tokį klausimą“, – sako sopranas. 

A. Gheorghiu penktadienio vakarą Vilniaus festivalio pradžios koncerte dainavo operų arijas drauge su tenoru Marijumi Brenciu. Grojo nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninis orkestras, dirigavo Ciprianas Teodorascu.