Kultūra

2016.06.02 00:13

„Vilniaus festivalį“ pradės garsi operos solistė A. Gheorghiu

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.06.02 00:13

Penktadienį prasidėsiantį „Vilniaus festivalį“ pradės pasaulinio garso operos solistė Angela Gheorghiu. Pirmą kartą Lietuvoje koncertuosianti rumunų kilmės dainininkė sako, kad faktas, jog ji po kelių dešimtmečių tarptautinės karjeros dar kažkurioje šalyje gali surengti debiutinį koncertą, suteikia daug emocijų. Ypač, kad Lietuva yra jos kolegės Violetos Urmanos gimtinė, todėl ji sako jaučiasi, kaip atvykusi į svečius pas draugę.

Į Vilnių pirmą kartą koncertuoti atvykusios operos solistės A. Gheorhiu afišos skelbia, kad „Vilniaus festivalyje“ solistė atliks savo repertuaro perlus, tačiau pati solistė sako neskirstanti vaidmenų į labiau ar mažiau tinkančius ar patinkančius, nes jei imasi vaidmens, kiekvieną kartą galvoja, kad jis skirtas būtent jai.

„Viskas, ką darau ant scenos, tik dėl to, kad man tai patinka šimtu procentu, niekada nesu išmokusi vaidmens ir pasakiusi – ne, aš šito nedarysiu. Atvirkščiai, visą laiką galvoju, kad kiekvienas vaidmuo yra skirtas būtent man, kiekvieną kartą jis skirtingas, o aš jame bandau būti Angela“, – aiškina sopranas A. Gheorghiu.

Ir pirmojoje repeticijoje su Nacionalinio operos ir baleto teatro orkestru tuo buvo galima įsitikinti, klausantis solistės atrodė, kad dainavimas jai teikia begalinį malonumą. 

„Mane vis dar žavi tas faktas, po 26 tarptautinės karjeros metų ir koncertų visame pasaulyje, kažkur dar galiu debiutuoti, tai man suteikia daug emocijų, nes esu emocionalus žmogus. Nors šiandien internete galite mane išgirsti dainuojančią, galite sužinoti daug dalykų apie mane, bet negirdėjote gyvai, tai visiškai kitoks jausmas“, – tikina operos solistė.

Taip pat solistė pridūrė, kad gavusi kvietimą koncertuoti Lietuvoje, iš karto sutiko ir dėl to, kad tai – jos geros kolegės gimtinė.

„Nedaug žinau apie jūsų šalį ir muziką, bet turiu nuostabią kolegę, kuri gimė čia, todėl esu laiminga būdama jos namuose, jaučiuosi tarsi svečiuose“, – džiaugiasi A. Gheorghiu.

Solistė gimė Rumunijos provincijoje, mokėsi Bukarešto muzikos mokykloje, Bukarešte baigė Nacionalinį muzikos universitetą. Tarptautinė A. Gheorghiu karjera prasidėjo 1992 m., kai 27-erių solistė debiutavo Londono karališkajame „Covent Garden“, tais pačiais metais įvyko jos debiutai Niujorko „Metropolitan Opera“ ir Vienos valstybinėje operoje. Paklausta, ar dažnai dainuoja gimtojoje Rumunijoje, solistė netikėtai atsako, kad be kelių koncertų prieš dvidešimt kelerius metus, ji niekada nėra ten dainavusi.

„Rumunijoje niekada nedainavau kaip operos solistė, nesukūriau vaidmens operos scenoje. Toks gyvenimas. Kodėl? Negaliu jums atsakyti, neturiu atsakymo. Mane galima įrašyti į Gineso rekordų knygą, kaip rumunę niekada nedainavusią Rumunijoje, beje, tai pirmas kartas mano gyvenime, kai man uždavė tokį klausimą“, – sako operos solistė.             

A. Gheorghiu penktadienį „Vilniaus festivalio“ pradžios koncerte dainuos operų arijas drauge su tenoru, taip pat rumunu Mariusu Brenciu, gros Nacionalinio operos ir baleto orkestras, diriguos taip pat rumunas  dirigentas Ciprianas Teodorascu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.