Kultūra

2016.05.28 15:16

Kinija atidarė pramogų parką, konkuruosiantį su Disneilendu

ELTA2016.05.28 15:16

Didžiausias Kinijos investuotojas į pramogų pasaulį konglomeratas „Wanda Group“ šeštadienį atidarė pramogų kompleksą, kuris turėtų tapti Kinijos atsaku Disneilendui, rašo AFP.

Pietryčių Kinijoje, Nančange įsikūręs ir 3 mlrd. JAV dolerių kainavęs pramogų parkas „Wanda City“ atidarytas skambant muzikai primenančiai „Karibų piratų“ filmų garso takelį. Įmonės atstovai gyrėsi, kad šis pramogų parkas atstovaus Kinijos pramogų kultūrą, kuri susiduria su užsienio įtaka.

Didžiuliame komplekse įrengtas 800 mln. JAV dolerių kainavęs atrakcionų parkas paremtas Kinijos tematika – su į porcelianinius arbatos puodelius panašiais atrakcionais ir bambukų miškais, prekybos centru, kuriame yra kino teatrai, restoranai ir viešbučiai bei didžiausias pasaulyje vandenyno parkas.

„Wanda Group“ yra ryškiausias Kinijos kompanijų globalių planų pavyzdys. Nekilnojamojo turto vystymo kompanija ypač daug investuoja į filmų pramonę ir aiškiai pasisakė apie savo nacionalinę misiją Kinijos rinkoje priešintis „Disney“ bei tapti pasaulyje pripažintu prekės ženklu.

Per pramogų parko atidarymą „Wanda Group“ pirmininkas ir turtingiausias Kinijos žmogus Wangas Jianlinas kalbėjo, kad Kinijos kultūra pirmavo 2000 metų, bet pastaruosius 300 metų kinams trūko pasitikėjimo ja dėl lėto vystymosi ir užsienio kultūrų invazijos.

Birželį Šanchajuje duris atvers JAV kompanijos „Disney“ pastatytas didžiausias pasaulyje pramogų parkas – Disneilendas. Jo statybos atsiėjo 5,5 mlrd. JAV dolerių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.