Kultūra

2013.03.18 21:31

Panevėžio „Meno“ teatre – A. Vidžiūno premjera „Raganius“

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2013.03.18 21:31

Panevėžio „Meno“ teatre – premjera. Spektaklį pagal Vinco Krėvės apsakymą „Raganius“ pristato režisierius Albertas Vidžiūnas.

Panevėžio „Meno“ teatre – premjera. Spektaklį pagal Vinco Krėvės apsakymą „Raganius“ pristato režisierius Albertas Vidžiūnas.

Spektaklis nukelia į prieškarinių laikų kaimą, kur įvykiai sukasi apie pagrindinį herojų – kaimo skerdžių, vadinamą Raganiumi. Pasak režisieriaus, tokių keistuolių pilna ir šiuolaikiniame gyvenime.

„Mes tų „raganių“ nebematome. Pradedame matyti faktus, konkrečius dalykus. Tarsi tie dalykai visada egzistavo, todėl jie pasidaro ne tokie svarbūs. Prisimenu, a. a. Justinas Marcinkevičius tuos keistuolius tikrai taip vadindavo ir sakydavo, kad jie papuošia mūsų gyvenimą. Spektaklis ir yra apie žmogų, kuris papuošia vieno kaimo gyvenimą“, – kalbėjo režisierius A. Vidžiūnas.

Pagrindinį Raganiaus vaidmenį sukūrė aktorius Ovidijus Kazarinas. Tai – trečias A. Vidžiūno, sukūrusio ir scenarijų „Raganiui“, darbas teatre „Menas“.

„Randu save, randu prarasto pasaulio trupinius, nuotrupas, savo senelių, savo tėvų, savo bedražmogiškas nuojautas, kurias V. Krėvė užrašė teisingai, ir man atrodo, tai yra įdomu“, – sakė A. Vidžiūnas.

Scenografiją kūrė dailininkas Kęstutis Vaičiulis, vaidina aktoriai Saugirdas Stakelė, Rita Zutkienė, Donatas Juzėnas ir kiti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt