Kultūra

2021.04.02 14:49

LRT atveria virtualią skaityklą knygų mėgėjams

LRT.lt2021.04.02 14:49

Portale LRT.lt – naujas literatūrinis projektas #LRTskaitykla. Čia skaitytojai ras visą pastarojo sezono LRT sukurtą literatūrinį turinį: įgarsintas knygas, kurias skaito aktoriai ar patys autoriai, radijo laidas „Pirmas sakinys“ ir „Nenušaunami siužetai“, pokalbius apie daugiausia dėmesio sulaukusias knygas ir naujų knygų bei autorių pristatymus, LRT žurnalistų parengtus aktualius straipsnius, knygų rekomendacijas, Europos kultūros kanalo „Arte“ kolekcijos dokumentinius filmus apie rašytojus.

Šio projekto tikslas – padėti skaitytojams patogiai susirasti viską vienoje vietoje – ir šiandieninius ekspertų patarimus, ir klasikos biblioteką, ir rekomendacijas, kokį detektyvą pasirinkti. Juolab kad dalį turinio galima skaityti ausimis: kokybiški garso failai paįvairins pasivaikščiojimus, keliones, net ir namų ruošą.

„Tinklalaidžių mėgėjai susiranda sau įdomų LRT turinį tam skirtose platformose, LRT mediatekoje, o dabar – ir audiotekoje žiūrovai ir klausytojai sau patogiu metu įsijungia patinkančias programas. Tačiau norisi padėti atrasti turinį ne tik pagal mediją, bet ir pagal sritį. Neseniai pradėjome dalytis LRT kino naujienlaiškiu. O dabar sukūrėme ir atskirą erdvę – LRT skaityklą, skirtą išimtinai literatūrai ir knygoms.

Lietuvoje knyga yra viena dažniausiai vartojamų kultūros formų, taigi, turime daugybę prisiekusių skaitytojų profesionalų, kurie kiekvieną mėnesį ieško, kokią naują, o gal seną gerą knygą perskaityti. LRT skaitykloje lyg realioje fizinėje skaitykloje sukaupsime visą LRT turinį, kuris vienaip ar kitaip susijęs su knygomis. Čia bus galima rasti nuorodų, rekomendacijų, geriau susipažinti su rašytojais, vertėjais, leidėjais, knygas lydinčiomis istorijomis, tekstuose atsiveriančiais kontekstais.

Tikimės, kad LRT skaitykla paskatins jus aplink save nuolat turėti dar neperskaitytų knygų, nes, kaip teigia garsusis rašytojas Umberto Eco, kuo daugiau žinai, tuo ilgesnės lentynos dar neskaitytų knygų turėtų tave supti, nes tobulėti mus skatina ne tai, ką jau žinom, bet tai, ko dar nežinom“, – sako LRT kultūros turinio redaktorė Agnė Biliūnaitė.

Kiekvieną savaitę bus rengiamos apžvalgos, kur savo rekomendacijomis dalysis literatūros ekspertai, apie naujų knygų atradimus papasakos itin daug skaitantys žmonės.

Viktorinos – puikus būdas ne tik pamiklinti protą, bet ir sužinoti įdomių faktų. Todėl skaitytojams bus siūlomi ir konkursai, o laimėtojams – LRT prizai.

#LRT skaitykla primins ir apie didžiausius literatūros renginius: Metų knygos apdovanojimus, „Poezijos pavasarį“. Skaitytojai bus kviečiami dalyvauti knygų rinkimuose, balsuoti už geriausius verstinės literatūros kūrinius.

#LRT skaitykla: atverk – tai portalo LRT.lt kultūros skilties siūlomas su knygomis susietas turinys: kiekieną savaitę – vis kito kultūros atstovo rekomendacijos, taip pat iš LRT radijo ir televizijos laidų atkeliaujančios knygų apžvalgos tekstiniu pavidalu, unikalus portalo turinys apie knygas.