Kultūra

2016.05.26 23:38

Operos ir baleto teatre – Londono simfoninio orkestro koncertas

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.05.26 23:38

Klasikinės muzikos klausytojai jau įprato, kad Nacionalinis operos ir baleto teatras keliskart per metus pakviečia ne pasižiūrėti spektaklių, bet ir pasiklausyti simfoninės muzikos. Ir šįvakar teatras tęsia garsiausių pasaulio orkestrų koncertų seriją – čia koncertuoja Londono simfoninis orkestras.

Likus porai valandų iki koncerto, Londono simfoninis orkestras repetuoja vakare skambėsiančius kūrinius – Ludwigo van Beethoveno Koncertą smuikui ir orkestrui bei britų kompozitoriaus Edwardo Elgaro Simfoniją Nr. 2. Kūrinius kartu su orkestru atliks smuikininkas Nikolajus Znaideris, o diriguos Londono karališkosios operos muzikos vadovas, dirigentas Antonio Pappano. Dirigentas su šiuo orkestru bendradarbiauja jau 20 metų ir sako, kad su jais yra sugrojęs visą savo simfoninį repertuarą.

„Kai sutikau juos pirmą kartą, 1997-aisiais metais, įrašų studijoje Abbey road, mes įrašinėjome Giacomo Puccini operą „Kregždutė“. Niekada nepamiršiu, kai pirmą kartą užsimojau pirmam taktui, ir jie užgrojo, orkestro dvasia, temperamentas, tiesiog sprogo, sukeldamas man šoką gerąja to žodžio prasme“, – prisimena dirigentas A. Pappano.

Pasak dirigento, šio vakaro koncertui pasirinko E. Elgaro kūrinį, kaip tęstinumą, nes jau yra groję šio kompozitoriaus kūrinius, o L. van Beethovenas buvo šio vakaro solisto smuikininko pasirinkimas. 

„Aš jau nepamenu, kodėl pasirinkau groti L. van Beethoveną. Štai kur problema, kai kažkas prieš dvejus metus tavęs klausia – ką norėtum sugroti 2016-ųjų gegužės 26-ąją? Atsakai, L. van Beethoveną, kodėl gi ne. L. van Beethovenui nereikia priežasties, tai yra ta muzika, kuriai groti nereikia paaiškinimo. Dar noriu pridurti, kad prieš keliolika metų trumpai lankiausi Lietuvoje, smuikininkui tai labai svarbi vieta, nes tai smuikininko Jascha Heifetzo gimimo vieta“, – aiškina smuikininkas N. Znaideris.

Pirmą sykį LSO Lietuvoje lankėsi 2009 m., kai Vilnius buvo Europos kultūros sostinė, jis atvėrė Vilniaus festivalį. Ketvirtadienio vakaro koncertas – jau ketvirtasis Lietuvoje.  Per metus šis orkestras surengia daugiau kaip 120 koncertų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.