Kultūra

2016.05.24 10:49

A. Tapinas „Laisvės pikniką“ siūlo kiekvienam šalies rajonui

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.05.24 10:49

Antradienį šalia Kauno rengiamas „Laisvės pikniku“ pavadintas vienos dienos muzikos festivalis, kurio idėją vienas iš renginio organizatorių Andrius Tapinas siūlo pritaikyti kiekvienam šalies rajonui.

„Tai nėra vieno rajono baimė, kai meras yra Šventoji trejybė, kai visi mero partiečiai yra svarbiausiuose postuose. Jei pasakysi kitokią nuomonę, jei kažką padarysi nesuderinęs su meru, tai tau bus blogai“, – apie priežastis, kaip atsirado renginio idėja, kalba vienas jo organizatorių.

Renginio idėja jam gimė tuomet, kai Kauno rajono valdžia nenorėjo leisti žurnalistui surengti susitikimo su vietine bendruomene, nors, anot A. Tapino, per susitikimus jis neagituoja nei už vieną partiją ir su vietine bendruomene diskutuoja apie laisvę.

Vos per kelias savaites jam kartu su tokiais bendraminčiais kaip Andrius Mamontovas, Paulius Ambrazevičius, Gabrielius Liaudanskas-Svaras pavyko suorganizuoti didžiulį muzikos renginį, kuriame savo kūrinius atliks Jurgis Didžiulis, Monika Linkytė, Freaks on Floor, Colours of Bubbles, Vidas Bareikis, Aleksandras Makejevas, Arvydas Vilčinskas ir kiti.

„Mes kalbame per patriotinę prizmę. Jei mums suorganizuoti renginį pavyko tik geros valios dėka vos per dvi savaites, tai bet kuris rajonas gali padaryti tą patį. Bijoti galima tik po vieną, kai esi kartu, tai ta baimė pamažu išnyksta“, – drąsina A. Tapinas.

Renginys vyks Aleksandro Stulginskio universiteto stadione (Studentų 11, Akademija) nuo 16 iki 23 valandos ir yra visiškai nemokamas. Apsilankyti kviečia ir puikūs sinoptikų žadami orai.

Daugiau apie „Laisvės pikniką“ – laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.