Kultūra

2016.05.23 11:51

Džiazo festivalyje – unikalus lietuvių projektas

LRT.lt2016.05.23 11:51

Birželio pirmąjį savaitgalį uostamiestį sudrebinsiantis Klaipėdos pilies džiazo festivalis žiūrovams pristatys ne tik garsiausias pasaulio muzikos žvaigždes, bet ir unikalius lietuvių atlikėjų ir muzikantų projektus.

Vilija Matačiūnaitė ir profesionalusis džiazo orkestras „Kaunas Big Band“ specialiai 22-ajam Klaipėdos pilies džiazo festivaliui paruošė iki šiol dar niekur negirdėtą programą „Natalie Cole prisimenant“, skirtą šiai garsiai JAV muzikos atlikėjai atminti, rašoma pranešime spaudai.

„Energinga ir charizmatiška Vilija Matačiūnaitė yra daugybės festivalių, konkursų nugalėtoja, 2013-aisiais ji išrinkta Lietuvos auksiniu balsu, o 2014-aisiais atstovavo Lietuvai Eurovizijoje. Nors Vilija labiau žinoma kaip kaip popso ar roko muzikos stilių atlikėja, tačiau dar 2011-aisiais ji Vilniaus kolegijoje baigė džiazo vokalo studijas bei šiuo metu vis daugiau dėmesio savo kūryboje skiria būtent džiazui“, sakė Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Festivalio scenoje V. Matačiūnaitė pasirodys kartu su „Kaunas Big band“ orkestru. Tai aktyviai šalies muzikiniame gyvenime dalyvaujantis orkestras, meistriškai atliekantis ir orkestrinio džiazo klasiką, ir šiuolaikinio džiazo kompozicijas bei linkstantis į eksperimentus ir garsėjantis savo įsimintinomis programomis, pavyzdžiui, „Džiazas prie...“, „Džiazo pamokos“, „Jazz & Breakdance Show“ ir kt.

Natalie Cole – 9 „Grammy“ statulėlių laimėtoja, džiazo legendos Nato Kingo Cole`o duktė. N. Cole pasaulį paliko paskutiniąją praėjusių metų dieną, sulaukusi 65-erių. Pirmąjį savo albumą N. Cole išleido 1975 m., o jo daina „This will be“ pasiekė topų viršūnes. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.