Kultūra

2021.03.26 00:12

Prancūzų šeima savo namuose surado apie 1,5 mln. eurų kainuojančią Fragonard`o drobę

ELTA2021.03.26 00:12

Marnos departamente Prancūzijos šiaurės rytuose gyvenanti šeima savo namuose sudaro garsaus dailininko Jeano Honore Fragonard`o (1732-1806) paveikslą. Kaip pranešė ketvirtadienį radijo stotis „Europe 1“, drobė vertinama 1,5-2 mln. eurų.

Gautomis žiniomis, paveikslas „Skaitantis filosofas“ (Le philosophe lisant) buvo aptiktas inventorizuojant palikimą. Manoma, kad drobė šiai šeimai priklauso jau apie 100 metų, bet dabartiniai savininkai nenumanė jos svarbos ir vertės.

Anot prancūzų aukcionisto Antoine`o Petit, surastas labai gražus Fragonard`o paveikslas. „Mane tiesiog apstulbino švelni šviesa, būdinga šio dailininko kūrybai“, - sakė jis.

Pasak meno žinovo, Fragonard`o parašas pieštuku kitoje drobės pusėje išsklaido visas abejones, kas ją nutapė. A. Petit kolega Stéphane`as Pinta taip pat patvirtina drobės kilmę. „Paveiksle esama tos ugnies, kuriai nėra lygių“, - pareiškė jis.

Ekspertai įsitikinę, kad paveikslas buvo nutapytas XVIII amžiaus devintajame dešimtmetyje. Jis bus išstatytas aukcione Prancūzijos Epernė mieste birželio 26 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt