Kultūra

2021.03.25 12:08

Mirė pedagogė, garsios muzikų dinastijos atstovė Tatjana Radovič

papildyta
LRT.lt2021.03.25 12:08

Mirė pedagogė, garsios pianistų dinastijos atstovė Tatjana Radovič. Tai LRT.lt patvirtino Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos direktorė Laimutė Užkuraitienė.

T. Radovič tėvas buvo garsus smuikininkas Viktoras Radovičius (1919–1982), stygininkų pasaulio garsenybės Davido Oistracho mokinys. Mama, pianistė Mariam Azizbekova (1919–2012), mokėsi pas kitą klasikinės muzikos legendą Samuilą Feinbergą.

T. Radovič buvo Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos fortepijono pedagogė-ekspertė.

T. Radovič studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (buvusi Lietuvos SSR valstybinė konservatorija), savo mamos M. Azizbekovos klasėje.

Iš tėvų perėmusi nuoširdų atsidavimą muzikai ir pedagoginei veiklai, ji sukūrė savitą pianizmo mokyklą ir tapo viena ryškiausių Lietuvos fortepijono pedagogių.

B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje T. Radovič užaugino ne vieną tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatą. Jos klasę baigė pianistai Kasparas Uinskas, Vadimas Chaimovičius, Jurgis Aleknavičius, Simas Šakenis, Dovydas Kiauka, o taip pat – jos sūnus Viktoras Paukštelis.

Būdama atsakinga, atsidavusi savo darbui, plačios erudicijos, ji ugdė ne tik pianistus virtuozus, bet ir plačiai mąstančius, analizuojančius, nuolat lavinančius savo muzikinį skonį ir suvokimą jaunuosius atlikėjus.

Velionė pasižymėjo nepaprastu kuklumu, bet jos paruoštų mokinių grojimas atskleidė nepaprastai ryškų pedagoginį meistriškumą, išmonę ir išskirtinę kokybę.

T. Radovič savo sėkmingo darbo pavyzdžiu skatino tobulėti ir mokinius, ir kolegas. Muzikinėse konferencijose ir meistriškumo pamokose ji dosniai dalijosi darbo patirtimi su Lietuvos fortepijono pedagogais, buvo Lietuvos respublikinio jaunųjų pianistų konkurso „Musica amabile“ sumanytoja ir rengėja. Ją dažnai kviesdavo būti pianistų konkursų žiuri nare.

T. Radovič prisiminsime kaip aukščiausios prabos pedagogę, įminusią paslaptį ne tik kaip mokyti pianizmo meno, bet ir kaip įskiepyti pagarbą ir meilę muzikai, kaip rasti prasmę muzikos garsuose.

Nuoširdi užuojauta šeimos nariams ir artimiesiems. Šviesus T. Radovič atminimas išliks jos mokinių, jų šeimų, fortepijono bendruomenės narių širdyse.

T. Radovič buvo kompozitoriaus Viktoro Paukštelio žmona. Jų vyresnysis sūnus Viktoras – pianistas ir tapytojas, jaunesnysis sūnus Vytautas – kompozitorius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt