Kultūra

2016.05.20 19:53

Architektas: Kauno išskirtinumą sukuria jo architektūra

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.05.20 19:53

Gegužės 20-ąją švenčiama antrojo pagal dydį Lietuvos miesto, laikinosios sostinės, diena. Kaunas, kaip teigia architektas Gintaras Balčytis, turi savo išskirtinumą ir tai sukuria ne tik jo gyventojai, bet ir architektūra.

Kauniečiai siejami su lietuvybe, valstybingumu, tad Kaunas architekto G. Balčyčio įvardijamas lietuviškiausiu miestu. Tačiau Kaunas – ne tik laikinoji sostinė, jis pasižymi įdomia architektūra. Specialistus ypač domina pastatai, iškilę tarpukariu.

Į Kauno architektūros ypatybes siekiama atkreipti ne tik lietuvių dėmesį. Berlyno architektūros muziejuje veikia paroda „Kaunas – neatrastoji Europos modernizmo sostinė“, tai yra pirmoji berlyniečių pažintis su Lietuvos architektūra.

Per 1919–1940 metus Kaunas iš carinės imperijos miestelio virsta europinio lygio miestu. Unikalu, kad tuomet Kauno plotas padidėjo 7 kartus ir buvo pastatyta per 10 000 pastatų.

Pasak parodos autorių, Kaune susipynė įvairios Vakarų Europos architektūros kryptys ir srovės, todėl miesto veidas yra toks savitas ir įdomus.

Daugiau apie Kauno tarpukario architektūrą, kuri gali būti įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.