Kultūra

2016.05.18 22:51

Kretingoje – „Lietuvos muziejų kelio“ pradžia

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.05.18 22:51

Penktus metus organizuojamas projektas „Lietuvos muziejų kelias“ šiemet atkreipia dėmesį į dvarų kultūrą bei jų kraštovaizdį. Renginiai, vyksiantys iki rudens, prasidėjo Kretingos muziejuje.

Dvarų kultūra Lietuvoje, pasak muziejininkų, yra palikusi gilų pėdsaką – per ją į mūsų šalį atkeliaudavo įvairios naujovės. Todėl šių metų muziejų kelio tema – „Dvarų kultūros atspindžiai“ – labai prasminga.

„Be jokios abejonės, dvarų kultūra į Lietuvą nešė europinę kultūrą, tai yra ir patys dvarai, kaip architektūros išraiškos elementai. Tai yra ir suplanavimas, parkai, vandens telkiniai, ansambliai. Be jokios abejonės, norime atkreipti dėmesį į tą dvarų kultūrą, kurios Lietuvoje išliko ne daug“, – sako Lietuvos muziejų asociacijos vadovas Raimondas Balza.

Lietuvos muziejų kelias šiemet prasidėjo Žemaitijoje, Kretingos muziejuje, kur sutelktas dėmesys į grafų Tiškevičių rūmų istorines verandas – nuo vasaros terasų iki meno erdvių. Jas grafai naudojo laisvalaikiui, kultūrinei veiklai. Palangos gintaro muziejaus terasoje iki šiol organizuojami įvairūs renginiai. Kretingoje veranda sovietmečiu buvo nugriauta.

„Dabar mūsų tikslas yra atstatyti istorinę verandą, nes iš šitos verandos atsiveria visas vaizdas į parką. Prie verandos svečiai karietomis privažiuodavo prie laiptelių, pakildavo jais į pokylių salę, kur vykdavo koncertai, vaišės“, – pasakoja Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė.

Grafų rūmus Kretingoje ir Palangoje simboliškai sujungė šių miestų merų kelionė didikų Tiškevičių laikų automobiliu.

Tarptautinę muziejų dieną prasidėjęs Lietuvos muziejų kelias eis per visus šalies regionus. Per keturis mėnesius 50 šalies muziejų pakvies į 100 įvairių renginių dvarų kultūros tema. Baigiamasis renginys vyks rugsėjo 27 d. Šilutės Hugo Scheu muziejuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.