Kultūra

2016.05.15 11:46

Startuoja 52-asis „Poezijos pavasaris“

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.05.15 11:46

Sekmadienį Vilniuje ir Kaune prasideda didžiausias Lietuvoje literatūros renginys – 52-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“. 

Du jo pradžios renginiai vakare vyks Lietuvos nacionalinėje dailės galerijoje ir Nacionaliniame Kauno dramos teatre. Per 15 festivalio dienų visoje Lietuvoje ir keliose užsienio šalyse vyks apie pusantro šimto renginių.

„Poezijos pavasario“ direktorė Janina Rutkauskienė teigia, kad sau įdomių renginių ras įvairių kartų skaitytojai.

„Vienas svarbiausių renginių – tarptautinė poetų ir kritikų konferencija „Poezija kaip (savi)destrukcijos forma“. Poetai su skaitytojais susitiks netikėčiausiose vietose – Geležinkelių muziejuje, Valstybės pažinimo centre, „Monte Pacis“ svetingumo komplekse Pažaislyje, Lukiškių tardymo izoliatoriuje–kalėjime. Įvairių kartų skaitytojai ras sau įdomių renginių – tai ir „Poezijos pavasario“ laureatų vakaras, išėjusių poetų kūrybos skaitymai. Ir dar vienas akcentas – lietuvių poeziją skaitys užsieniečiai įvairiomis kalbomis“, – sako J. Rutkauskienė.

Jau anksčiau skelbta, kad 52-ąja „Poezijos pavasario“ laureate pripažinta poetė Ramutė Skučaitė. Jai bus įteikta Maironio premija. Kiti geriausias knygas pernai išleidę poetai bus apdovanoti kitais prizais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.