Naujienų srautas

Kultūra2016.05.13 20:36

15-ąjį kartą spaudos fotografams įteikti „Auksinio kadro“ apdovanojimai

LRT.lt 2016.05.13 20:36

Gegužės 13 d. Vilniaus Rotušėje įvyko 15-ojo nacionalinio fotografijų konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2016“ nugalėtojų paskelbimo ceremonija. Jos metu fotografams buvo įteikta dvylika „Auksinio kadro“ apdovanojimų. Šiais metais konkursui buvo pateikta daugiau nei 4 tūkst. fotografijų, o kompetentinga komisija nugalėtojus išrinko iš 170 finalininkų. Visas finalui atrinktas fotografijas bus galima pamatyti iki gegužės 29 d. Vilniaus Rotušėje veiksiančioje parodoje.

Konkursą organizuojančio Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis sakė, kad per 15 metų susiformavo tvarios konkurso tradicijos, konkursas įgavo autoritetą visuomenės bei fotografų bendruomenės akyse, rašoma pranešime spaudai.

„Visus 15 metų siekiame, kad konkursas suformuotų rimtas ir gilias tradicijas. Šiandien galiu drąsiai teigti, jog šį tikslą esame įgyvendinę, tad kitais metai „Auksinio kadro“ apdovanojimų ceremonijoje jau planuojame skelbti ir geriausios nuotraukos nominaciją. Džiaugiamės, kad padaugėjo ir jaunosios kartos atstovų, kurie noriai prisideda prie konkurso organizavimo. Jų iniciatyva kitąmet bus ne viena, o trys fotopasakojimo temos – aktualijos, gyvenimas bei atvira tema“, – sakė J. Staselis.

Dėl šiais metais sugriežtintų konkurso sąlygų, šiek tiek sumažėjo dalyvių skaičius – darbus konkursui pateikė 103 fotografai. Iš viso konkurso organizatoriai sulaukė daugiau nei 4 tūkst. fotografijų. J. Staselio teigimu, tai lėmė atsakingos žurnalistikos poreikis. Tad konkurse dalyvavo tik tie fotografai, kurie nuolat bendradarbiauja su žiniasklaida, kurių kasdienis darbas reikalauja atsakomybės už skleidžiamą vizualią žinią. Be to, pirmą kartą konkurso dalyviai pateikdami fotografijas turėjo sutikti su Etikos kodekso nuostatais.

„Pastaruosius dvejus metus konkurso dalyvių prašome atsiųsti ir fotografijų originalus, kad galėtume sukontroliuoti darbų techninio apdorojimo laipsnį. Nuo kitų metų konkurso sąlygose planuojame tiksliai aprašyti fotografijų apdorojimui įvestus griežtus techninius reikalavimus. Fotografijų techninis apdorojimas vis labiau ribojamas ir pasauliniuose spaudos fotografijos apdovanojimuose, todėl stengiamės eiti koja kojon su pasaulinėmis tendencijomis ir mes“, – sakė J. Staselis.

Vienas konkurso komisijos narių, žymus Italijos fotografas Pieras Casotti sakė, jog galimybė būti komisijos nariu jam tapo nuostabia patirtimi. „Atrankos procesas, buvo labai profesionalus ir griežtas. Man, kaip fotografui, tai suteikė progą geriau pažinti ir patyrinėti „baltiško požiūrio“ fotografiją, o kai kurios fotografijos – vis dar stovi akyse. Globalizuotame vaizdų pasaulyje – įdomiausias yra asmeninis požiūris“, – teigė P. Casotti.

Konkursines fotografijas vertino tarptautinė ekspertų komisija: fotografas Aleksandras Zemlianičenko (Rusija), fotografas P. Casotti (Italija), aktorius Robertas Aleksaitis, „Verslo žinių“ fotografas ir fotoredaktorius Vladimiras Ivanovas bei fotografas Paulius Lileikis.

Konkursą „Lietuvos spaudos fotografija“ kasmet rengia VšĮ „Lietuvos spaudos fotografų klubas“, vienijanti daugiau kaip pusšimtį Lietuvos spaudos fotografų profesionalų.

„Auksinio kadro“ laureatai:

„Naujienos“ – Domantas Umbrasas, lrytas.lt

„Gyvenimas“ – Ramūnas Danisevičius, „Lietuvos rytas“, danisevicius.lt

„Portretas“ – Ramūnas Danisevičius, „Lietuvos rytas“, danisevicius.lt

„Europos metai“ – Vidmantas Balkūnas, 15min.lt

„Kultūra“ – Andrius Aleksandravičius, afoto.eu

„Diplomatija“ – Justinas Stacevičius, lrytas.lt

„Pramogos“ –  Artūras Morozovas, delfi.lt, nanook.lt

„Kariuomenė“ – Ieva Budzeikaitė, budzeikaite.lt

„Sportas“ – Elijus Kniežauskas, kaunodiena.lt

„Gamta ir jos apsauga“ – Vladas Ščiavinskas, „Lietuvos rytas“

„Spindesys“ – Kęstutis Žilionis

„Reportažas“ – Ieva Budzeikaitė 

Kolegų prizas – Olga Posaškova

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi