Kultūra

2021.03.16 11:36

Atverti nauji lietuviškos muzikos vartai į Šiaurės šalis

LRT.lt2021.03.16 11:36

Naujai sukurtame „YouTube“ kanale LITHUANIAN ART AND CULTURE IN SE-FI-DK pradėtas nuotolinių koncertų ciklas #coolsoundsLT, kurio tikslas – pristatyti iškilius Lietuvos muzikos atlikėjus ir jaunuosius talentus Šiaurės šalių auditorijai ir tiesiog muziką mylintiems žmonėms, praneša Kultūros ministerija.

#coolsoundsLT nuotoliniuose koncertuose skambės įvairių žanrų ir stilių muzika: džiazas, „funk“, rokas, pasaulio, „etno“, „fusion“, šiuolaikinė, eksperimentinė.

„Pandemija apribojo galimybes muzikos kūrėjams koncertuoti gyvai, o mums, dirbantiems kultūrinės diplomatijos ir tarptautiškumo skatinimo srityje, pristatyti Lietuvos muzikos atlikėjų kūrybą užsienio šalių festivaliuose, muzikos scenose. Tačiau šiuolaikinės technologijos leidžia šią misiją perkelti į skaitmeninę erdvę neprarandant ryšio su publika bei padedant atrasti dar vienus vartus į naujas auditorijas.

„YouTube“ kanale pristatoma Lietuvos atlikėjų muzika per #coolsoudsLT nuotolinius vaizdo koncertus turi didelį potencialą išplėsti savo klausytojų ir gerbėjų auditoriją Šiaurės šalyse. Po pirmojo pristatymo #coolsoundsLT partnerio Danijoje „Swinging Europe“ projektų vadovas Steenas Stormas Mikkelsenas pranešė, kad, pasidalinę šiuo vaizdo koncertu Danijos ir tarptautinėse muzikos platformose, jie sulaukė daug pozityvių atsiliepimų. Jis taip pat pažymėjo, kad pristatyta muzika yra aukštos kokybės, įdomi ir originali“, – sako projekto iniciatorė, Lietuvos kultūros atašė Švedijoje, Suomijoje ir Danijoje Liana Ruokytė-Jonsson.

Pirmajame nuotoliniame koncerte pristatomos talentingo multiinstrumentalisto Remigijaus Rančio unikalios kompozicijos iš jo naujausio albumo „Pavėjui“ (2021), taip pat gerai žinomų grupių „Sheep Got Waxed“, „Reinless“, „CinAmono“, Sauliaus Petreikio kūriniai.

„Labai džiaugiuosi, kad buvau pakviestas pristatyti savo naujausią kūrybą. Manau, tai prasminga ir šiandien labai reikalinga iniciatyva. Esu dėkingas šio projekto organizatoriams už šaunų bendradarbiavimą. Tikiuosi, kad lietuviška muzika suras savo klausytoją kaimyninėse Šiaurės šalyse, taip pat viliuosi, kad #coolsoundsLT sustiprins ir sukurs naujus ryšius tarp Lietuvos ir Šiaurės šalių muzikantų, koncertų organizatorių bei svarbių muzikinės kultūros veikėjų“, – mintimis dalijasi vienas šio projekto dalyvių R. Rančys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt