Kultūra

2021.03.16 22:00

Miltinio teatro languose – aktorių veidai: originalia instaliacija pažymimas pirmosios premjeros 80-metis

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.03.16 22:00

Panevėžyje – Juozo Miltinio dramos teatro instaliacija su aktoriais languose. Šie, sutemus, keisdamiesi saugos šią erdvę 80 valandų. Tokiu būdu siekiama pažymėti prieš 80 metų įvykusią pirmąją teatro premjerą.

Pasisveikinimai su aktoriais kol kas tik per stiklą. Už jo – pasaulis, sudėliotas iš skirtingų spektaklių objektų. Ši instaliacija, kuria teatras mini pirmosios premjeros sukaktį, pavadinta „Sergėjimai“.

„Labai dažnai mes girdime, kad vaidinti spektaklyje ir rodyti jį per internetą yra tas pats, kas bučiuotis per stiklą. Ir štai tada ir gimė mintis, kad galima padaryti kažką per stiklą, kas būtų saugu tiek mums, tiek žiūrovams ir, jeigu mes sukurtume instaliaciją, o ne kažkokį spektaklį, tai reiškia, kad žiūrovai ateina bet kuriuo jiems patogiu metu. Čia nėra srautų ir jie gali stebėti“, – pasakoja J. Miltinio dramos teatro meno vadovas Aleksandras Špilevojus.

Teatro viduje įkurta erdvė, kurioje scenografijos elementai iš skirtingų spektaklių – nuo pačių seniausių iki rodomų šiandien. Tačiau čia žiūrovai spektaklio neišvys. Instaliacijos „Sergėjimai“ idėja – parodyti įstiklintą teatro realybės fragmentą.

Juozo Miltinio teatro languose – aktorių veidai: instaliacija pažymimas pirmosios premjeros 80-metis

„Mes neturime užduoties linksminti žiūrovą, kažkaip komunikuoti, kažkokią žinią nešti, mūsų užduotis yra sergėti teatro šventovę, atiduoti pagarbą, aš sau bent jau taip esu nusistačiusi tą užduotį, tokį uždavinį sau užsidėjus. Kadangi mes negalime kitaip padėkoti ir pagerbti savo teatrą, tai darome taip, kaip galime“, – teigia aktorė Toma Razmislavičiūtė-Juodė.

„Tos instaliacijos pavadinimas „Sergėtojai“ mums pasirodė labai simboliškas, tai kaip ugnies, kaip atminties sergėjimas, kaip tęstinumas kažko, kaip duoklė šito teatro įkūrėjams ir pirmiesiems menininkams, kurie čia atvažiavo pasiaukoję“, – sako J. Miltinio dramos teatro vadovas Antanas Venckus.

Kiekvieną vakarą sutemus instaliacijoje įsikurs skirtingų kartų teatro aktoriai ir keisdamiesi saugos šią erdvę 80 tamsos valandų. Juozo Miltinio dramos teatre instaliacija veiks iki kovo 21-osios.