Naujienų srautas

Kultūra2016.05.12 12:21

Lietuvių kilmės aktorius, bėgęs nuo tremties ir patekęs į Holivudo spindesį

Vakarienė su Elizabeth Taylor, pokylis su Sophia Loren, darbas su Sylvesteriu Stallone ir daugeliu kitų kino žvaigždžių – ilgus metus tokia buvo Lietuvoje gimusio ir augusio aktoriaus George`o Mikellio kasdienybė. Holivude sužibėjęs aktorius apie filmo vertą savo gyvenimą papasakojo mūsų žurnalistams.

Londone gyvenančiam G. Mikelliui – 87-eri. Nuo tada, kai bėgdamas nuo grėsusios tremties tik su būtiniausiais daiktais su tėvais ir trimis vyresniais broliais prieš pat karą pasitraukė iš gimtosios Lietuvos – iš pradžių į Lenkiją, o vėliau į Vokietiją – praėjo 75-eri metai. Dar 66-eri – nuo tada, kai Europą iškeitė į tik iš senos brošiūros bibliotekoje žinotą Australiją, kurioje Jurgis Mikelaitis virto G. Mikelliu.

Jo kelias į šlovę buvo vingiuotas. Vokietijoje kurį laiką dirbęs teatre statistu ir mokęsis vaidybos studijoje, Australijoje padirbėjęs medkirčiu ir kaubojumi jis pasiilgo aktorystės ir prisijungė prie mėgėjiškos vietos teatro trupės. Būtent ten sulaukė palankaus profesionalių kritikų dėmesio ir kvietimo dalyvauti gastrolių atvykusio garsaus Londono teatro „Old Vic“ aktorių atrankoje.

Netikėtai patekęs tarp išrinktųjų netrukus jis vėl buvo gimtojoje Europoje ir gavo pirmąjį vaidmenį kine. Vartus į Holivudą G. Mikelliui atvėrė darbas filme „Didysis pabėgimas“. Tiesa, ir paties filmo, ir George‘o vaidmens jame likimas buvo pakibęs ant plauko, nes jau pradėjus filmuoti kūrėjai sumanė scenarijų perrašyti, o juostą nufilmuoti Holivude be europiečių.

„Jeigu būtų jie toliau filmavę Holivude, mes visi būtume išmesti. Bet galų gale jie grįžo ir nutarė kurti visą filmą Vokietijoje. Ir tada atvažiavo labai garsus anglų rašytojas, jis su Steve`u McQueenu kartu parašė vaidmenį“, – prisiminė aktorius.

G. Mikellio filmografijoje – daugiau kaip 60 vaidmenų kine.

Daugiau apie šio lietuvių kilmės aktoriaus gyvenimo ir kūrybos kelią – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi