Kultūra

2016.05.11 16:48

Vilniaus gatvėse bus galima groti be leidimų

ELTA2016.05.11 16:48

Nuo šiol sostinės gatvėse vilniečiai ir miesto svečiai girdės dar daugiau muzikos, stebės daugiau meninių pasirodymų – Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą leisti gatvės artistams rengti savo pasirodymus be leidimų tam numatytose miesto erdvėse.  

„Mažiau biurokratijos – daugiau meninių veiklų ir renginių sostinės gatvėse. Atleisdami gatvės artistus nuo nereikalingų biurokratinių suvaržymų, kviečiame pasinerti į Vilniaus kultūros gyvenimą, skatiname menininkus, vilniečių bendruomeniškumą, mažiname administracinės veiklos naštą vilniečiams“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Gatvės artistai be pranešimo ir savivaldybės leidimo nuo šiol galės rengti teatro, muzikos, šokio, dailės, amatų ar kitus meninio pobūdžio pasirodymus tam numatytose viešose miesto erdvėse, kurios yra labiausiai lankomos miestiečių ir turistų, yra sostinės traukos centrai ar gatvės muzikantų itin pamėgtos miesto erdvės.

Dar daugiau gatvės artistų pasirodymų išvysime Pilies, Vokiečių, Didžiojoje, Užupio, Vilniaus, Trakų gatvėse ir Gedimino prospekte. Taip pat pamėgtuose miesto skveruose – S. Moniuškos, Reformatų, Lazdynų Pelėdos, Tibeto, L. Stuokos-Gucevičiaus, Konstantino Sirvydo, A. Mickevičiaus, Odminių ir Žemaitės. Leidimų nebereikės ir norintiems rengti pasirodymus Katedros, Rotušės, Vinco Kudirkos, Lukiškių aikštėse bei Šventaragio slėnyje, ant Tauro ir Barbakano kalno, visose savivaldybės požeminėse perėjose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.