Kultūra

2016.05.10 23:14

Pamatykite: 4 mln. plastikinių butelių ir tik vienas meno kūrinys

Laura Tautvaišaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.05.10 23:14

Menas iš perdirbtų atliekų – ne naujiena. Tačiau kai paveikslo dydis – net 53 hektarai, jis pretenduoja į Gineso rekordų knygą. Taivane iš 4 mln. plastikinių butelių sudėliota Vincento van Gogho „Žvaigždėta naktis“.

Kas iš arti atrodo kaip šiukšlėmis užteršta pieva, pažvelgus iš toliau – garsaus paveikslo imitacija. Instaliaciją sumaniusi ir įrengusi įmonė taip norėjo atkreipti dėmesį į atliekų perdirbimą.

„Visas parkas, pavadintas „Žvaigždėtu rojumi“, sukurtas remiantis Vincento van Gogho paveikslu „Žvaigždėta naktis“. Šiemet minimos 125-osios van Gogho mirties metinės, todėl norėjome sujungti gamtosaugos idėją ir šį kraštovaizdį, sukurti meno kūrinį, kad kiekvienas pažintų kitą atliekų perdirbimo pusę“, – sakė „Unison Developing Co.“ atstovas Aisinas Yehas.

Paveikslas užima net 53 hektarus, tad jį apžiūrėti galima iš įvairiausių pusių – vaikštant įrengtais takais ar iš permatomų pastogių nuo lietaus.

Instaliaciją sumodeliavęs žinomas skulptorius, dalyvavęs daugelyje viešų meno projektų, sako, kad surinkti 4 mln. butelių buvęs nemenkas iššūkis. Juo labiau, kad jie turėjo būti tam tikrų atspalvių. Sunkiausiai sekėsi gauti mėlynų butelių, šios spalvos paveiksle daug, o mėlyna tara Taivane nepopuliari. Butelius projektui dovanojo žmonės ir atliekų perdirbimo centrai. Už dešimt gautų butelių parkas aukojo vieną naująjį taivano dolerį, tai yra beveik 3 euro centus, labdaros asociacijai, padedančiai depresija sergantiems žmonėms. Tad instaliacija – dar ir menas, kuris gydo.

Po van Gogho paveikslo kopiją vaikštančių žmonių nuomonės išsiskiria: vieniems nuotraukose vaizdas atrodė įspūdingesnis nei tikrovėje, kiti žavėjosi milžinišku kūriniu.

„Mačiau draugų nuotraukas internete, todėl nusprendžiau atvykti apsidairyti pirmadienį, nes man nedarbo diena. Aplinka labai gerai atrodo, viskas puikiai suplanuota“, – sakė vienas parko lankytojas.

Beje, naktį „Žvaigždėta naktis“ išties sužimba. Tose vietose, kur 19-ojo amžiaus pabaigoje van Goghas nutapė švytinčias žvaigždes įsižiebia šviesos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.