Kultūra

2021.03.10 13:48

Kino teatrų tinklo „Forum Cinemas“ vadovas: mus žudo fiksuotos išlaidos

Austėja Mikuckytė-Mateikienė, LRT.lt2021.03.10 13:48

Trečiadienį kultūros ministras Simonas Kairys susitiko su Lietuvos kino rodytojų asociacijos atstovais. „Mus traukia žemyn, žudo kiekvieną mėnesį fiksuotos išlaidos – šalies kino teatrai apskritai kiekvieną mėnesį praranda po pusę milijono“, – tvirtina Gintaras Plytnikas.

„Apsikeitėme nuomonėmis. Suprantame, kad nė vienas ministras nėra tas, kuris priima sprendimus pats vienas. Vyriausybė derina žingsnius, visi sektoriai savo ministrus atakuoja. Esame pradėję įrodinėti, kad kinas – viena saugiausių vietų, ši tezė buvo išgirsta, nes remiamės ne emocijomis, o argumentais“, – LRT.lt teigė kino teatrų tinklo „Forum Cinemas“ direktorius G. Plytnikas.

„Sėdime ant suoliukų jau keturis mėnesius. Mus traukia žemyn, žudo kiekvieną mėnesį fiksuotos išlaidos – Lietuvos kino teatrai apskritai kiekvieną mėnesį praranda po pusę milijono. Susitariame dėl nuolaidų su nekilnojamojo turto savininkais, išlaidos šiek tiek mažės, bet jos išlieka“, – tvirtina G. Plytnikas.

Kino teatrų tinklo „Forum Cinemas“ direktorius teigė jaučiantis palaikymą iš Kultūros ministerijos, tačiau dar laukia reakcijos iš kitų ministerijų – Ekonomikos ir inovacijų, Finansų, Sveikatos apsaugos, Ekspertų komisijos ir galiausiai Vyriausybės: „Kol kas komunikuojame, tikimės, kad bus rezultatas. Visi norime gyventi, dirbti ir uždirbti, suvokiame, kad grėsmės nedingo.“

Kino teatrai galės atsidaryti, kai 14 dienų bus nustatyta ne daugiau kaip 200 susirgimų 100 tūkstančių gyventojų. „Mes esame priėmę tas žaidimo taisykles. Suprantame, kad tai yra europinis modelis. Tai yra jau visiškai saugi riba. Kino teatrai galėtų dirbti su ne tokiais palankiais skaičiais, bet mes sutinkame su nurodyta riba“, – LRT.lt kalbėjo G. Plytnikas.

Anot pašnekovo, susitikime buvo kalbėta apie tai, kaip valstybė galėtų padėti kino teatrams susitvarkyti su praeities nuostoliais, kaip galėtų padėti dabar ir ateityje: „Realios paramos, be kompensacijų darbuotojams, nėra. Kalbame ir apie mokestines lengvatas tam tikram laikotarpiui. Tikime, kad proto balsas nėra paskutinis šioje žemėje.“

G. Plytnikas teigė, kad kino teatrams taip pat svarbu, kaip bus skatinamas grįžimas į kiną: „Po pirmo karantino pajutome, ką tai reiškia. Buvome demonizuoti, nežinau kodėl, bet žmonės privengė lankytis kino teatruose.“ Anot jo, kino teatrai galėtų atsidaryti per dvi savaites nuo tada, kai būtų leista atverti duris.

„Bet problema – nelabai būtų ką rodyti, tad per maždaug mėnesį, kai sužinome, kad galime dirbti, įsivažiuotume. Raketos greičio būti negali. Esame paskutinė grandis ilgoje grandinėje, pradedant nuo režisieriaus“, – teigė G. Plytnikas.

Pašnekovas aktyviai seka naujausius tyrimus ir mini vasario mėnesį vykusius pakartotinius tyrimus, kurie parodė, kad dėl skersvėjinio vėdinimo ir didelio tūrio kino teatrai yra ta vieta, kurioje iki šiol pasauliniu mastu nebuvo atsektas joks koronaviruso proveržis.

„Pietų Korėjoje per pusę metų kino teatruose apsilankė 35 mln. žiūrovų, tarp jų buvo apie 40 sergančių žmonių, bet nė vienas jų neužkrėtė kito. Ta visa statistika leidžia teigti, kad tai rimti duomenys. Tokius tyrimus daro ir kitos šalys, kurios neuždarė kino teatrų net esant nepalankiai epideminei situacijai, pavyzdžiui, Skandinavijos šalys“, – žiniomis dalijasi G. Plytnikas.

„Technologiniai aspektai ir tyrimai leidžia šita vėliava mojuoti – nedaugelis uždarų patalpų gali pasigirti tokiu oro pakeitimu. Tai konkretus argumentas – ne būrimas gėlės žiedlapiais“, – teigia kino teatrų tinklo „Forum Cinemas“ vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt