Kultūra

2013.03.15 12:28

Prasidėjo registracija į Gatvės muzikos dieną

LRT.lt2013.03.15 12:28

Andrius Mamontovas ir komanda skelbia prasidedančią registraciją į Gatvės muzikos dieną, kuri Vilnių ir Lietuvą šiais metais užvaldys gegužės 18 dieną.

Andrius Mamontovas ir komanda skelbia prasidedančią registraciją į Gatvės muzikos dieną, kuri Vilnių ir Lietuvą šiais metais užvaldys gegužės 18 dieną.

Tinklapyje nuo penktadienio gali registruotis visų Lietuvos miestų gatvės muzikantai. Kaip ir visada, dėmesys ir pirmenybė bus skiriama akustiškai, be įgarsinimo atliekamai muzikai. Kita puoselėjama tradicija – tautų draugystė su Gruzija taip pat tęsiama, širdingieji kaimynai žada, kad Tbilisio gatvėse muzika liesis taip pat būtent gegužės 18 dieną, rašoma pranešime spaudai.

Jeigu teks tą dieną išvykti svetur – tebūnie tai Jungtinės Amerikos valstijos – Barnsley miestelis arba Konektikutas, Kopenhaga arba Bergenas, o galbūt net Australija. Tai vietos, kuriose lietuvių bendruomenės taip pat švęs Gatvės muzikos dieną. Idėją su džiaugsmu perimanti Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga tikisi surinkti kuo daugiau lietuvių bendruomenių įvairiuose pasaulio kampeliuose, kur vieningai su Lietuva būtų grojama ir dainuojama.

„Sunku patikėti, kad tai bus jau 7-oji Gatvės muzikos diena. Spontaniškai gimusi idėja ir laisvanoriškas žmonių dalyvavimas tampa gražia tradicija. Dar sunkiau patikėti, kad be didelio reklaminio triukšmo šis renginys dabar yra didžiausias muzikinis įvykis mūsų šalyje, nes vyksta jau 60-yje Lietuvos miestų ir miestelių”, – sako Andrius Mamontovas.

A. Mamontovas dar kartą nori perduoti nuoširdžią padėką visiems renginio savanoriams ir tiems, kurie kasmet išeina į gatves ir groja ir ragina visus, kurie dalyvavo, nedalyvavo, nežino ar dalyvaus – jau nuo šiandien registruotis svetainėje ir paraginti savo draugus. „Nes tik jūsų dėka turime fantastišką veiksmą, atnešantį daug džiaugsmo dalyviams ir žiūrovams. Labai laukiu gegužės 18-os, kai ir vėl bus galima patirti pilną džiaugsmo vienybės jausmą”.

Naujausi