Kultūra

2016.05.09 16:25

Atidaroma fotografijų paroda „Vroclavas – 2016 m. Europos kultūros sostinė“

LRT.lt2016.05.09 16:25

Vilniaus gyventojai ir Lietuvos sostinės svečiai gegužės 10–31 d. Konstantino Sirvydo skvere (tarp Gaono, Švarco ir Didžiosios gatvių) po atviru dangumi galės grožėtis fotografijų paroda, skirta 2016 m. Europos kultūros sostinei – Vroclavui. Parodą rengia Lenkijos institutas Vilniuje kartu su Festivalio biuru „Impart 2016“. Fotografijose užfiksuotos EKS Vroclave oficialaus atidarymo, vykusio šių metų sausį, akimirkos.

Parodos tikslas yra kultūros renginių, vykstančių šiemet Vroclave, gausos pristatymas, dalyvių, žiūrovų ir klausytojų emocijų spektro parodymas bei paskatinimas šiemet aplankyti Europos kultūros sostinę (EKS). 2016 m. EKS Vroclavo programą sudaro per 400 projektų, kurie apima apie tūkstantį meno renginių, festivalių, koncertų ir kitų renginių miesto erdvėse, taip pat socialines, edukacines, kultūrines programas, skirtas Vroclavo gyventojams ir svečiams.


Vroclavas tai ketvirtas pagal dydį Lenkijos miestas. Svarbus akademinis, mokslo, kultūros centras. Šio miesto istorija nepaprasta, jungianti daugelį kultūrų ir religijų, rašoma pranešime spaudai. Miestas vystėsi veikiamas vokiečių, čekų, žydų ir lenkų kultūrų. Tai miestas, kuriame po II-ojo pasaulinio karo visiškai pasikeitė gyventojai. Žinomas britų istorikas Normanas Daviesas apie šį miestą sako, kad yra tai savotiškas „mikrokosmosas“. Tai miestas, kuris niekada neužmiega. Tikras lobynas istorijos, kultūros, architektūros, geros virtuvės ir nuotykių mylėtojams.

Šiemet verta aplankyti Vroclavą. Miestas labai greitai įgijo vieno svarbiausių ir įdomiausių Lenkijos kultūros žemėlapyje esančių miestų vardą. Kultūros gerbėjai čia atras geriausius teatrus, muziejus, įdomius festivalius – verta paminėti Tarptautinį teatrų festivalį „Dialog-Wrocław“, džiazo festivalius „Jazz nad Odrą“ ir „Jazztopad, AvantArt“ festivalį, „Wratislavia Cantans“ ar prestižinį kino festivalį „Nowe Horyzonty“. Literatūros mylėtojų minias pritraukia „Detektyvų festivalis“, Bruno Schulzo festivalis ar Vroclavo literatūros uosto renginiai. Būnant Vroclave verta aplankyti Pono Tado muziejų, skirtą svarbiausiam Adomo Mickevičiaus veikalui, ar vieną geriausių koncertų salių Europoje – Nacionalinį muzikos forumą.


 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.