Kultūra

2021.03.08 11:00

Laidos „Žmogus ir miestas“ gretas papildys architektai Justinas Dūdėnas ir Matas Šiupšinskas

LRT.lt2021.03.08 11:00

Kovo 8 dieną, pirmadienį LRT KLASIKA laidos „Homo cultus” vedėjų gretas papildys architektai Matas Šiupšinskas ir Justinas Dūdėnas. Jų vedama laida „Žmogus ir miestas” kas antrą pirmadienį klausytojams pristatys architektūros temas ir pašnekovus.

„Greičiausiai visi viešai kalbantys apie architektūrą tikisi, kad tai padės tiek architektams, tiek visuomenei geriau suprasti procesus, formuojančius mus supančią aplinką. Tam, kad visi sėkmingiau susikalbėtume, kad jaustume, kada būti dar reiklesniems, o kada atlaidesniems architektūrai. Kad ne tik būtų drąsu kritikuoti, bet ir atsirastų daugiau taiklių argumentų, kaip savo kritiką pagrįsti“, – sako pirmąjai laidai besirengiantis architektūros istorikas M. Šiupšinskas

J. Dūdėnas, save vadinantis „Homo cultus“ laidų gerbėju, teigia, kad galimybė vesti laidą reiškia auginti save ir klausytojus. Pasak Justino, nors abu su Matu mėgsta teorinius svarstymus, svarbu kad pokalbiai turėtų ryšį su dabar aktualiais procesais. „Laidos temose stengsiuosi akcentuoti vertės klausimus: kas mums atrodo svarbu, ko mes iš architektūros ar iš miestų norime kaip individai ir kaip visuomenė“, – sako J. Dūdėnas.

Dar studijų laikais šiuos du architektus suvedė bendras smalsumas ir noras kalbėtis apie tai, kas rūpi. Tai paskatino Architektūros fondo projekto „Aikštėje“ bei tinklalaidės atsiradimą. LRT KLASIKA laidai, pasak dueto, temų taip pat netrūks. „Tikimės pakviesti asmenybes, su kuriomis verta supažindinti, tuos, kuriems rūpi miestai ir architektūra. Drauge sieksime narstyti pačias įvairiausias temas nuo kasdienybės, loftų iki pinigų architektūroje. Tikimės, kad klausytojams bus įdomu drauge su mumis aiškintis procesus, atrasti skirtingas nuomones, idėjas, o gal net ieškoti alternatyvų“, – teigia laidos „Žmogus ir miestas“ kūrėjai.

Jau ne vienerius metus bendradarbiaujantys architektai mano, kad jų tandemas įdomus dėl asmenybių skirtingumo. „Abu esame smalsūs, linkę į kūrybines avantiūras, bet dažnai skirtingai vertinantys tai, kas mus supa. Skirtumai neleidžia užsidaryti savo manymo burbule, verčia dalintis nuomonėmis ir diskutuoti“, – sako M. Šiupšinskas.

Kas antrą pirmadienį laidą toliau ves miesto antropologė Jekaterina Lavrinec.

Laidą „Homo cultus. Žmogus ir miestas“ išgirsite kiekvieną pirmadienį, 15.05 val. LRT KLASIKA eteryje arba LRT.lt audiotekoje.