Kultūra

2016.05.06 20:27

Kartų susikalbėjimas: muzika, kuri gimė vakar

LRT.lt2016.05.06 20:27

Džiazo projektas „RE: Muzika, kuri gimė vakar“ senuosius šlagerius prikelia naujam gyvenimui. Vokalistė Kotryna Janutaitė, žymių operos solistų Algirdo Januto ir Gintarės Skėrytės dukra, 2013 metais sužibėjusi televizijos projekte „Lietuvos balsas“, dainuodama tėvų ir senelių pamiltą muziką kitaip, įžvelgia galimybę pasikalbėti kelioms kartoms.  

„Kiekviena karta turi kažką savito ir unikalaus. Visada svajojau atsidurti savo tėvų paauglystėje ir su jais pabendrauti, pamatyti, kaip jie į pasaulį žvelgė tada. Manau, muzika iš dalies suteikia tokią galimybę. Su kolektyvu labai sąmoningai rinkomės lietuvių kūrybos senosios estrados dainas, norėdami ne tik pajausti jų dvasią, bet ir interpretuoti savaip. Buvo įdomu, kokiomis kitomis spalvomis gali nuskambėti puikiai žinomi „Elektrėnų žiburiai“, ar „Senieji Vilniaus stogai,“ – sako dainininkė.

2012 metų pavasarį gimusio ansamblio nariai K. Janutaitė (vokalas), Giedrius Nakas (klavišiniai), Donatas Bielunskis (bosinė gitara), Augustas Baronas (mušamieji) bei projekto idėjos ir aranžuočių autorius Leonardas Pilkauskas (saksofonas, klarnetas, fleita) spėjo išleisti debiutinį albumą, kurį pakrikštijo grupės vardu. Albume sutūpė naujai suskambusios aštuonios žinomos XX amžiaus lietuvių kompozitorių dainos.

 „RE: Muzika, kuri gimė vakar“ albumo viršelis

Visi kolektyvo nariai – aktyviai koncertuojantys profesionalūs muzikai, paragavę studijų tarptautiniuose vandenyse ir kupini kūrybinio entuziazmo. Lietuvoje, Nyderlandų Karalystėje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose besitobulinantys muzikai šiame projekte naujas muzikines tendencijas sulieja su  gardžiu „retro“ prieskoniu.

„Nesunku pastebėti, kad dabartinė populiarioji muzika nuo ankstesnės skiriasi kaip diena ir naktis, bet ir tada, ir dabar muzikantam rūpėjo panašūs dalykai – jausmai, laisvė, gamtos grožis. Galbūt visa tai buvo reiškiama santūriau – šiandieninė laisvės išraiška kitokia. O projektas „RE: Muzika, kuri gimė vakar“ laisvę išreiškia revoliucinga „vakarykštės“ muzikos interpretacija. Smagiausia koncertuose išvysti skirtingų kartų publiką, šios muzikos kalba iš tiesų paliečia“, – teigia K. Janutaitė. 

Prieš pradedant kūrybinį darbą, atlikėjams teko paplušėti, atsirenkant nemažą kūrinių kiekį. Dainininkė tikina, kad kuriant tokį projektą buvo svarbu gerai įsiklausyti į originalias dainų versijas, teko ne tik naujai išgirsti puikiai pažįstamus kūrinius, bet ir atrasti dar negirdėtų.

„Štai, pavyzdžiui, atradau nuostabią Laimio Vilkončiaus dainą „Tu“, parašytą chorui. Žavus dainos originalas, įdomi ir artima melodija, žodžiai. Dabar klausau šios dainos kasdien. Nors mes ir drąsiai keičiame harmonijas, ritmus ir melodines linijas, visa tai darome su didele pagarba autoriams“,  –  sako vokalistė.

Projekto „RE: Muzika, kuri gimė vakar“ koncertai įvyks gegužės 17 d. (antradienį), 21. 00 val. Vilniuje, klube „Tamsta“, gegužės 19 d., 21.00 val. Kaune, klube „Orixo“.