Naujienų srautas

Kultūra2016.05.06 19:20

Parodai Vilniuje menininkai pasirinko šimto metų senumo vandens rezervuarą

Vilniuje atidaryta paroda prieš šimtą metų statytame vandens rezervuare. Parodos autoriai siūlo nusileisti į požemius ir pasvarstyti apie ritualus, kuriais kartais save suvaržome savanoriškai.

Parodos apie nematomus ritualus rengėjai ieškojo neįprastos erdvės ir džiaugiasi radę Liepkalnio vandens rezervuarą. 1916-ais metais statytas rezervuaras yra naudojamas, tačiau vandens pripilamas tik žiemą.

„Čia tokia linksma istorija, kai žiemą veikia Liepkalnio slidinėjimo trasa, ir kadangi Liepkalnio slidinėjimo trasa gyvena iš dirbtinio sniego, tai sunaudoja daug miesto vandens. Tuomet šis rezervuaras pripildomas, kad jeigu vandens pritrūktų, iš jo būtų galima naudoti vandenį miestiečiams“, – pasakoja Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijos vykdomoji direktorė Rasa Antanavičiūtė.

Pasak parodos kuratorių, vieta atitinka ir parodos idėją – laisvės ir disciplinos ryšius. Pradėję kurti menininkai paniro į paieškas, kaip savanoriškai priimti įsipareigojimai mus varžo. Kaip žmogų veikia baimės, pasimetimas ir siūlo kaip iš to ištrūkti.

Penki Norvegijos ir Lietuvos menininkų darbai, paskendę rezervuaro tamsoje lankytojų laukia šį ir kitą savaitgalį. Parodą pamatyti galima nuo antros iki aštuntos valandos vakaro. Vėliau rezervuaras bus vėl uždarytas, o Nidos meno kolonija projektą tęs kitose erdvėse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi