Kultūra

2021.03.04 15:13

Jaunas menininkas ištapė Vilniaus grafikos centro galerijos sienas: piešiniai – kaip eilėraščiai

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.03.04 15:13

Vilniaus grafikos centras, tikėdamasis, kad galės atverti duris, parengė intriguojamą jaunojo menininko Dominyko Sidorovo parodą, kurioje jis sako pristatantis savo eilėraščius – piešinius.

Menininkas D. Sidorovas Vilniaus grafikos centro galerijoje „Kairė-dešinė“ ištapė ir ekspozicijos erdvių sienas. Taip sukūrė kelių sluoksnių parodą.

Dominyko Sidorovo parodoje – vizualūs eilėraščiai

„Tai tokie vizualiniai eilėraščiai, eilėraščių užuominos, eilėraščio eskizas, – pasakoja autorius. – O šiaip mano kūryba yra apie daiktus, objektus, kurie brėžia mano ir apskritai žmogaus būties trajektorijas.“

Per buities daiktus D. Sidorovas pasakoja atsiminimus. Pasak menininko, nupiešti daiktai tampa personažais, praranda pirminę paskirtį.

Anot jo, piešiniai ant sienų reikalauja nemažai laiko, todėl ruoštis parodai pradėta anksčiau, tikintis, kad kovą jau bus galima parodą atverti. „Bet viduryje viso proceso sužinojau, kad neatsidarysime, toliau tęsiame ekspoziciją, toliau eksponuoju ir laukiu. Atsirado kitokio papildomo darbo – suskaitmeninti viską“, – teigia D. Sidorovas.

Vilniaus grafikos centras parodą „Ugniasienė“ laikys tol, kol bus leista pakviesti lankytojų, kad D. Sidorovo ištapytas sienas ir piešinius galėtų pamatyti visi.