Kultūra

2021.03.03 23:11

Geriausia 2020-ųjų kino lokacija pripažintas Pažaislis traukia kino pramonės dėmesį, o kartu – garsina Lietuvą

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.03.03 23:11

Berlyno kino festivalyje Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis išrinktas geriausia 2020 metų filmavimo vieta Europoje. Baroko perlu vadinamai vertybei pripažinimą pelnė čia filmuotos mini serialo „Jekaterina didžioji“ scenos.

Apdovanojimas – jau Kauno filmų biuro vadovo rankose. Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblį apdovanojimams pateikęs biuro vadovas Aurelijus Silkinis sako, kad kiekviena vieta turi sulaukti jai skirto scenarijaus.

17 amžiuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kanclerio Kristupo Žygimanto Paco pastatytas Pažaislis savo scenarijaus sulaukė 2018-aisiais, kai HBO ir „Sky“ čia filmavo kelias mini televizijos serialo „Jekaterina Didžioji“ scenas. Seriale pagrindinį vaidmenį atliko aktorė Helena Mirren.

„Pats svarbiausias dalykas, kad žengiant koją į tokias lokacijas, kurios yra šventos vietos , labai saugomos, reikia atsižvelgti į tai, kad ten gyvena vienuolės sesės ir esame tikrai labai dėkingi, kad į savo šventovę jos įsileido ir sulaukėme labai didelės moralinio palaikymo“, – A. Silkinis.

Pažaislio ansamblio įvertinimas: geriausia 2020 m. filmavimo vieta Europoje

Serialo „Jekaterina Didžioji“ prodiuserė Lietuvoje Lineta Mišeikytė sako, kad Pažaislis sužavėjo ne vieną užsienio režisierių. Filmuojant šį serialą su vienuolėmis derintos smukiausios detalės, kai bažnyčią reikėjo paversti ortodoksų katedra, o dalį vienuolyno – sargybinių stovyklaviete.

„Labai gražiai atrodo net ir patys kareiviai toje sakralioje vietoje ir arkliai, pati vienuolyno atmosfera, aplinka, architektūra padeda greičiau perkelti laike visą istoriją“, – tikina ji.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) docentas Edgaras Klivis sako, toks Pažaislio ansamblio įvertinimas – puiki reklama Lietuvai.

„Buvo toks tyrimas padarytas prieš keletą metų, Oksfordo, jei neklystu, mokslininkų – iki 80 procentų britų savo vasaros atostogų vietą renkasi pagal tai, ką pamato kine. Dėl to miestai tikrai daug investuoja, kad jų vaizdas atsidurtų didžiajame ekrane arba serialuose“, – E. Kilvis.

Europos kino biurų tinklo „Location Award“ apdovanojimai įsteigti 2017 metais. Jų nugalėtojais yra tapę Giorlico miestas Vokietijoje, Graikijos Korfu sala bei Kanarų salyne esanti Eliero sala. Šįmet apdovanojimams pasiūlytos 28 Europos filmavimo vietos ir regionai.