Kultūra

2021.03.03 17:46

Kultūros ministras: nuo kovo 6 dienos atsidaro lauko kultūros ir pažintinės erdvės

LRT.lt2021.03.03 17:46

Trečiadienį kultūros ministras Simonas Kairys savo feisbuko paskyroje pranešė, kad nuo kovo 6 dienos atsidaro kultūros ir pažintiniai objektai, esantys atvirose lauko erdvėse.

„Nuo kovo mėn. 6 d. atsidaro: pažintiniai, mokomieji takai, parkai, galerijos ir kitos ekspozicinės erdvės, zoologijos ir botanikos sodai, esantys atvirose lauko erdvėse, ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus dviejų namų ūkių narius. Pvz.: Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse, Europos parkas ir pan.“ – teigiama įraše.

Nuo kovo 6 dienos taip pat galimi renginiai, kurių metu neišlipama iš automobilio (pavyzdžiui, lauko kinas) ir fizinis skaitytojų aptarnavimas bibliotekose. „Teisybę sakant, viso karantino metu fizinis skaitytojų aptarnavimas buvo galima, dabar tiesiog patikslintas dokumentas“, – rašo S. Kairys.

„Apie MO muziejaus iniciatyvą diskutuosime Muziejų taryboje ir kitą savaitę tikimės atverti daugiau didelių muziejų pilotiniu būdu“, – apie MO muziejaus pasiūlymą teigė kultūros ministras.

„Visi kiti atlaisvinimai kalbant apie muziejus, galerijas ir bibliotekų skaityklas turėtų vykti pagal konkrečios savivaldybės epidemiologinę situaciją. Kultūros įstaigos aktyviai įsitraukia į periodinį testavimą, tai suteikia vilčių kitiems sprendimam“, – rašo S. Kairys.