Naujienų srautas

Kultūra2016.05.05 00:04

Kauno muzikiniame teatre – V. Prudnikovo spektaklis „La Zarzuela Espanola“

Sezoną baigiantis Kauno muzikinis teatras šįvakar pakvietė keliauti po Ispaniją. Profesoriaus Vladimiro Prudnikovo režisuotoje operoje „La Zarzuela Espanola“ – gražiausi muzikiniai numeriai iš garsiausių sarsuelų.

Dviejų dalių spektaklį „La Zarzuela Espanola“ profesorius V. Prudnikovas kūrė įkvėptas Ispanijos ir turtingos jos muzikos. Tik apgailestauja, kad ji Lietuvoje skamba retai. Libreto autorius ir muzikinis vadovas sako operoje sudėjęs sarsuelų motyvus – čia yra meilės, neapykantos, Tėvynės ilgesio. Sarsuela – ispanų nacionalinis muzikinis draminis žanras, kuriame choriniai, soliniai numeriai keičiasi su dialogais ir šokiais.

„Sarsuelos motyvais yra sukurta labai daug kūrinių, tiesiog šimtai jų yra ir kiekviename yra po kažkokį ypatingą, gražų muzikinį kūrinį. Aš surinkau iš daugelio šitų sarsuelų pačius rimčiausius duetus, ansamblius, solinius kūrinius ir parašiau tokį libretą, visai naują kūrinį“, – sako libreto autorius V. Prudnikovas.

Spektaklyje pasirodo ansamblis 4TANGO, Kauno muzikinio teatro baleto šokėjai ir solistai. Muzikologas Viktoras Gerulaitis sako, pastarųjų vaidmenys sudėtingi – operos muzika labai rimta. O pats jis žiūrovams pasakoja apie Andalūziją, tango ir sarsuelą. 

„Aš turiu būti toks baro, kavinės šeimininkas. XIX amžiuje Ispanijoje, Andalūzijoje, buvo kavinės, kurios vadinosi „Cafe Cantante“ – dainuojančios kavinės, tai čia aš turiu orkestrėlį, solistų, atvažiuoja toks impresarijus iš Korėjos, štai ir viskas – vyksta veiksmas ir aš šeimininkauju už baro“, – aiškina V. Gerulaitis.

Planuojama, kad spektaklį „La Zarzuela Espanola“ Kauno muzikiniame teatre bus galima pamatyti ir kitą sezoną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi