Kultūra

2021.03.02 23:58

Naujoje parodoje – antram gyvenimui prikelti antikvariniai indai virsta komunikacijos kūriniais

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.03.02 23:58

Šiuolaikinės skulptūros bei instaliacijos meną pristatanti Vilniaus galerija „AV17“ jubiliejinį, dešimtąjį metų veiklos sezoną pradeda skulptoriaus Rafalo Piesliako kūryba. Skilusios antikvarinės lėkštės menininko rankose tapo komunikacijos kūriniais.

R. Piesliako kūrybos parodoje – antikvarinė keramika virto konceptualiais kūriniais. Menininkas surinko nebetinkamus naudoti indus, vazas ir iš jų sukūrė, pavyzdžiui, antenas.

„Man antena yra toks komunikacijos simbolis. Objektas, daiktas, per kurį žmonės komunikuoja(...). Aš paimu tą nebenaudojamą keramiką ir bandau pakeisti jos pirmąją funkciją, pakeisdamas jau tada į meno objektą“, – aiškina skulptorius.

Panorama. Sugrąžinta parama jaunoms šeimoms piktina merus – subsidiją taiko tik miestuose, kuriuose būstai nebrangūs

Dar viena salė, kurią pristato autorius, – šviesos objektai. Apšvietimas kuria nuotaiką, keičia kūrinių formas, pačią erdvę.

R. Piesliako kūryba Vilniaus galerijoje „AV17“ pradeda parodų ciklą, skirta galerijos dešimtmečiui. Jos įkūrėja, menotyrininkė Kristina Mizgirytė atitolo nuo tėvų pasirinkto kelio: autorinių juvelyrikos dirbinių iš gintaro. Gaterininkė pristato konceptualiąją skulptūrą.

„Labai džiaugiamės, jog šiuolaikinė skulptūra priartėjo prie šiuolaikinio žmogaus, prie mūsų Lietuvos visuomenės – vis daugiau lankytojų sulaukiame, vis daugiau atsiliepimų, tačiau manau, kad dar yra kur tobulėti. Mūsų projektai ne veltui būna orientuoti ir į netradicinę erdvę pristatyti skulptūrai. Tiesiog ieškome, kaip prieiti prie žmogaus, kaip padėti susipažinti, priartinti ir pakviesti ateiti į galeriją“, – sako K. Mizgirdytė.

R. Piesliako parodą galima apžiūrėti mėnesį. Tiesa, galerija įspėja, kad būtina laikytis visų saugumo reikalavimų, ribos lankytojų skaičių.