Kultūra

2021.03.02 18:32

Per pandemiją kūrėjai primena apie save: Frankfurte – koncertai laiptinėse, Ženevoje – tango gatvėse

Jolanta Paškevičiūtė, Gintarė Mockė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.03.02 18:32

Austrijoje, kad gyventojų testavimas būtų tikrai masinis, vaistinėse nemokamai dalijami greitieji testai. Pandemijos tango Ženevoje, koncertai į namus Franfurte – taip nuo sunkumų gelbėjasi ir valdžiai apie save primena kultūros žmonės.

Tik paskambinkite, ir jums pristatys muziką į namus. Frankfurto filharmonijos kamerinio orkestro muzikantai taip gelbėjasi nuo scenos, publikos ilgesio ir truputį užsidirba.

„Grojame ant laiptų, rengiame mini koncertus, ne ilgesnius nei 10-ies minučių, kad žmonės nors kiek galėtų pasidžiaugti gyva muzika“, – teigė violončelininkė, „Muzikos į namus“ organizatorė Sylvia Demgenski.

Žinios. JAV administracija paskelbė sankcijas Rusijos pareigūnams dėl Aleksejaus Navalno apnuodijimo

Koncertai nemokami, aukos sveikintinos. Muzikantai pabrėžia – laikosi visų būtinų reikalavimų – kaukės, saugus atstumas. „Absurdiškiausia, kad laikydamiesi atstumo, esame gerokai arčiau klausytojų nei per įprastą koncertą, kurie uždrausti“, – pastebi S. Demgenski.

Klausytojai laimingi – juk taip ilgai nebuvo nei koncerte, nei teatre. O muzikantai ima dviračius, instrumentus ir traukia į kitą namų koncertą.

Šveicarijos Vyriausybė leido šią savaitę pamažu švelninti draudimus: atidaromos parduotuvės, muziejai, sporto salės. Restoranai, kultūros įstaigos, tarp jų – ir argentinietiško tango mokykla, dar neveikia. Valdžia aiškių planų neskelbia, tad tango šokėjai nutarė apie save priminti.

„Svarbiausia – šokti, labai to pasiilgome, kultūros sektorius vienas labiausiai nukentėjusių“, – tvirtina tango šokėja Clarissa Miazza.

Šokėjai sako – apsauginių kaukių ir kostiumų valdžiai nepakako, reikalavo, kad būtų laikomasi pusantro metro atstumo. Šokiui akompanavo gatvės triukšmas, nes neleidžiama groti įrašytos muzikos... Šokėjai viliasi, kad galės parodyti normalų tango, kai valdžia skelbs naujus ribojimų švelninimus baigiantis kovui.

Siekdama, kad gyventojai būtų iš tiesų masiškai tikrinami, Austrijos Vyriausybė nutarė penkis greituosius testus duoti už dyką, juos galima atsiimti vaistinėse. Pasak vaistinės vedėjo Thomaso Mullerio-uri, šie testai negalioja kirpykloms, masažo ar manikiūro įstaigoms: „Tai tik „namų“ testai, užtikrinantys daugiau saugumo.“

„Pavyzdžiui, norite pasikviesti draugų – atliekate testą, ir jeigu jis neigiamas, galite įsileisti. Jie nemokami, tai didelis pliusas“, – pasakojo mokytoja Isolde Weiss. Norint gauti penkis nemokamus testus, nebūtina pateikti tapatybės pažymėjimą.