Kultūra

2016.05.04 13:05

Paskelbta šiųmetinė „Poezijos pavasario“ laureatė

BNS 2016.05.04 13:05

„Poezijos pavasario“ šiųmetine laureate paskelbta Nacionalinės premijos laureatė 84-erių Ramutė Skučaitė, pranešė Lietuvos rašytojų sąjunga.

Poetei paskirta Maironio premija už sąjungos leidyklos išleistą eilėraščių ir prozos knygą „Nepaslaptis tokia balta“. Poetas, kuriam skiriama premija, tampa tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu.

Premijos Komisija laimėtoją rinko iš penkių kandidatų. Į Maironio premiją taip pat pretendavo Erika Drungytė ir jos knyga „Patria“, Aldona Gustas su knyga „Padovanok man obuolį iš anapus“, Vytauto Kazielos knyga „Vieta ir kiti nutylėjimai“ bei Artūras Valionis su knyga „Iš natų“.

Maironio premijos laureatą rinko premijos vertinimo komisija, kurią sudaro paskutiniųjų penkerių metų „Poezijos pavasario“ laureatai: Jonas Kalinauskas, Eugenijus Ališanka, Tautvyda Marcinkevičiūtė, Kęstutis Navakas ir Vladas Braziūnas. Premija bus įteikta Lietuvos rašytojų sąjungos ir rašytojų klubo rengiamo „Poezijos pavasario“, kuris vyks gegužės 15–29 dienomis, metu.

3 tūkst. eurų dydžio Maironio premijos steigėja – Kauno savivaldybė.

Dramaturgė, vertėja, dainų tekstų autorė, publicistė R. Skučaitė gimė 1941-aisiais Kaune, po Antrojo pasaulinio karo buvo ištremta į Sibirą, neakivaizdžiai studijavo prancūzų kalbą Irkutsko užsienio kalbų pedagoginiame institute, studijas grįžusi į Lietuvą tęsė tuometiniame Vilniaus pedagoginiame institute.

Pirmieji jos eilėraščiai suaugusiems pasirodė 1957-aisiais, vaikams – 1959-aisiais žurnale „Genys“. R. Skučaitė geriausiai žinoma dėl didesnės kūrybos dalies, kuri skirta vaikams.