Kultūra

2021.03.01 10:47

„Knygų savaitė“ baigiasi tik simboliškai – įvykę renginiai bus ir toliau pasiekiami LRT

LRT.lt2021.03.01 10:47

Visą savaitę – vasario 22–28 d. – vykusi knygų šventė „Knygų savaitė“ žiūrovus ir klausytojus kvietė į daugybę virtualių, visiems prieinamų ir nemokamų renginių apie knygas, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Anot šventės iniciatorių, taip vasaris bent iš dalies tapo toks, prie kokio knygų mylėtojai jau pratę: kupinas ne tik skaitymo, bet ir pokalbių, diskusijų, informacijos apie naujas ir jau pamėgtas knygas, susitikimų su autoriais.

„Knygų savaitė“ – pirmą kartą organizuota bendra daugybės dalyvių iniciatyva, atsiradusi iš noro vasarį kalbėti ir kalbėtis apie knygas, skaitymą ir literatūrą taip, kaip dabar galime: saugiai, per ekranus, sykiu patogiai, kiekvienam tinkamu metu prisėdus ir radus laiko be galo įvairiam kultūriniam turiniui. Džiaugiamės, kad iniciatyva sulaukė daug palaikymo, o žiūrovai tikrai neliko abejingi pasiūlytam turiniui“, – sako „Knygų savaitę“ inicijavusios leidyklos „Baltos lankos“ vadovė Kotryna Žukaitė.

Tiesa, „Knygų savaitė“ baigiasi tik simboliškai: įvykę renginiai bus ir toliau pasiekiami per ekranus. Virtualios knygų šventės renginius transliuos LRT KLASIKA bei LRT PLIUS. Renginių įrašus ir publikacijas apie renginius rasite LRT.lt portale.

Sutelkė bendras tikslas

Anot iniciatorių, per itin trumpą laiką suorganizuota iniciatyva įrodė, kiek daug gali susitelkę bendraminčiai.

„Viskas juk prasidėjo nuo idėjos, nuo noro ir kvietimo. Be galo smagu, kad prie iniciatyvos prisijungė, ja patikėjo tiek įvairių organizacijų ir kartu bendromis jėgomis suorganizavome šventę knygų mylėtojams. Jau dabar matome, kad nuo pat žinios apie „Knygų savaitę“ žmonės ėmė aktyviau domėtis knygų naujienomis, jas dar aktyviau užsisakyti internetu. Regis, pavyko paskatinti dar daugiau žmonių skirti laiko geroms knygoms“, – sako K. Žukaitė.

Paklausta, ar renginys gali tapti kasmetinis, K. Žukaitė sako, kad ateities prognozuoti tikrai nesiima.

„Pasakyti, jog tikiuosi, kad iniciatyva tęsis, – tai tam tikra prasme ir pasakyti, jog netikime, kad pandemija baigsis ir bus atšauktas karantinas. Juk „Knygų savaitės“ atsiradimą labiausiai padiktavo būtent šios dvi aplinkybės. Taigi labiau norisi tikėti ir tuo pačiu visiems linkėti, kad kaip galėdami greičiau susitiktume gyvuose knygų pristatymuose“, – sako K. Žukaitė.

Prie „Baltų lankų“ inicijuotos „Knygų savaitės“ prisijungė „Actus magnus“, „Alma littera“, „Apostrofa“, audioteka.lt, „Aukso žuvys“, „Balto“, „Baltų lankų vadovėliai“, „Book Lovers“, „Debesų ganyklos“, „FotoSąjūdis“, „Homo liber“, „Hubris“, „Inter projektai“, „Katalikų pasaulio leidiniai“, „Kitos knygos“, knygos.lt, „Knygų klubas“, „Lapas“, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Lietuvos nacionalinis muziejus, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, „Muzikija“, Muzikos salė, „Neakivaizdinis Vilnius“, „Nieko rimto“, R. Paknio leidykla, patogupirkti.lt, „Pegasas“, perkuknyga.lt, „Rimi“, „Senukai“, „Slinktys“, „Sofoklis“, „Superknygos.lt“, „Svajonių knygos“, „Terra Publica“, „Tikra knyga“, „Tyto alba“, Tomas Dirgėla, „Vaga“, Valdovų rūmų muziejus, taip pat ir Vilniaus bei Kauno miestų savivaldybės, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

Informacinis partneris – LRT.