Kultūra

2016.05.03 11:34

Susidomėjimo sulaukusios pabėgėlio iš Sirijos parodos uždarymą vainikuoja interaktyvus spektaklis

LRT.lt2016.05.03 11:34

Forumo trupė, rengdama  interaktyvų spektaklį, nagrinėsiantį santykį tarp Lietuvos visuomenės ir pabėgėlių, prisijungti pakvietė ir pabėgėlį iš Sirijos, gyvenantį Lietuvoje. Dailininkas Majdas Kara nevaidina, tačiau spektaklio temą pristatė kitu kampu – savo paveikslų paroda. Gegužės 5 d. 18.30 „House of Puglu“ erdvėje vyksiantis spektaklis bus paskutinė galimybė pamatyti parodą.

Koks bus šis Forumo teatro spektaklis, tiksliai pasakyti negali niekas. Būtent tuo šis teatras ir ypatingas, kad žiūrovai čia – ne tik stebėtojai, bet ir lygiaverčiai spektaklio kūrėjai ir bendraautoriai. Tokia teatro forma itin tinkama nagrinėti opioms visuomenės problemoms. Reaguodamas į visuomenėje kylančias aštrias diskusijas Forumo teatras nusprendė artėjančiam spektakliui pasirinkti pabėgėlių temą. Pasak teatro grupės narių, naudojamas metodas suteikia unikalią galimybę pamatyti situaciją kito žmogaus akimis.

„Klausėme savo žiūrovų, kaip jie vertina tokią teatro formą. Kaip jie sako, gyvenime pamatyti situaciją iš kito žmogaus pozicijos sudėtinga, o čia lengva tai padaryti, nes matai iš šalies. Tu pats turi pasiūlyti protingus sprendimus. Esi priverstas suprasti“,  – sako trupės narė, aktorė Kristina Mauruševičiūtė.

Spektaklio premjera vyks kameriniame teatre „House of Puglu“ (Vilniaus g. 16, Vilnius). Žiūrovai taip pat turės paskutinę galimybę išvysti M. Karos tapybos darbų parodą, kaip rašoma pranešime spaudai.

„Mes sužinojome apie į Lietuvą atvykusią sirų porą. Vienas jų, tapytojas, nesustojo kurti atvykęs į Lietuvą ir svajojo surengti parodą. Mus sujaudino jo darbai, kalbantys patys už save ir praplečiantys spektaklio temą kitu kampu, todėl nusprendėme jam padėti tai padaryti. Drauge su spektaklio premjera pakvietėme jį pristatyti savo darbus“, – sako trupės narė Jolanta Kriščiūnaitė.

Pasak Forumo trupės atstovių, trupė nesitikėjo tokio žiūrovų dėmesio sirui Majdui. Po parodos atidarymo jis sulaukė daug visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio, tačiau ne tik kaip pabėgėlis, atvykęs gyventi Lietuvoje. Forumo trupė tikisi, kad šis dėmesys padės tiek lietuviams daugiau sužinoti apie žmones, atvykstančius iš karo zonų į Lietuvą, tiek ir pačiam Majdui susipažinti su Lietuva.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.