Kultūra

2021.02.25 23:51

Įsimintiniausiu praėjusių metų Kauno menininku išrinktas šokėjas Mantas Stabačinskas

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.02.25 23:51

Šokėjas ir choreografas Mantas Stabačinskas išrinktas įsimintiniausiu praėjusių metų Kauno menininku. Jis komisijos įvertintas už brandžią kūrybą bei aktyvią visuomenine veiklą.

M. Stabačinskas su bendraminčiais kuria šokio spektaklį neregiams. Tai ne pirmas jo darbas su negalią turinčiais žmonėmis – su režisiere Karolina Žernyte jis pastatė spektaklį „Supergalios“, šią vasarą rengė kūrybines laboratorijas negalią turinčių asmenų centro „Korys“ bendruomenėje. Prieš dešimtmetį, ieškojęs naujų šokio stilių ir judesio galimybių, dabar menininkas domisi socialiniu šokiu.

„Šokis tikrai išlaisvina. Tu nori tą džiaugsmą duoti kitiems žmonėms, kurie galbūt sako „aš tikrai negaliu šokti, nes aš sėdžiu vėžimėlyje“. Ir tu sakai, tu gali šokti, tu tikrai gali šokti. Tu jiems duodi kažkokias užduotis, juos paskatini ir tada tie žmonės atranda džiaugsmą“, – pasakoja šokėjas.

Panorama. Brandos egzaminai – birželio 7-tąją: žadamos konsultacijos, egzaminai truks ilgiau (su vertimu į gestų k.)

Mokykloje lankęs pramoginius šokius ir lengvąją atletiką, M. Stabačinskas šiuolaikinį šokį pažino Kauno šokio teatre „Aura“.

Prieš aštuonerius metus Mantas apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“ kaip geriausias šokėjas spektaklyje „Melancholijos dėžutė“, o su kolegomis kurtas spektaklis „Contemporary?“ tais pačiais metais „Auksiniu scenos kryžiumi“ įvertintas kaip metų scenos meno reiškinys. Naujovių nebijantis menininkas sako, reikia būti atviru ir smalsiu, jei nori pažinti šiuolaikinį šokį.

„Yra tikrai dar daug žmonių, kurie nežino arba bijo, arba sako, ne man, bet aš jiems sakau, jums būtina ateiti ne į vieną spektaklį, nes po vieno spektaklio tikrai negali pasakyti, ar tau patiks, ar tau nepatiks. Kuo tu daugiau vaikštai, kuo daugiau domiesi, tuo daugiau ateina patirties ir tada yra lengviau kalbėti“, – tikina šokėjas.

Įsimintiniausiu Kauno menininku šokėjas išrinktas už brandžią kūrybą bei aktyvią visuomeninę veiklą. Jis yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ambasadorius.

„Kaune turime šiokias tokias problemas ir man labai liūdna, kad daug žmonių bando užsikabinti ir galiausiai išvyksta į Vilnių. Aš matau, kad mes turime problemą, kad nėra skirtos scenos ar kažkokios patalpos scenos menams“, – sako pašnekovas.

Kauno menininkų namai Įsimintiniausio Kauno menininko rinkimus rengia 23 kartą, tapti labiausiai pasižymėjusiu praėjusių metų menininku pretendavo devyni kūrėjai.