Kultūra

2021.02.24 14:30

Vyriausybė reaguoja į susirgimų skaičių – kultūros įstaigos kol kas negalės atsiverti

papildyta 16.29
Austėja Mikuckytė-Mateikienė, LRT.lt2021.02.24 14:30

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje nuspręsta kol kas kultūros įstaigų neatverti. Kultūros ministras Simonas Kairys kalbėjo: „Nesinori kartotis apie priblėsusį optimizmą po pastarųjų dienų. Matome situaciją, girdime ir pačias kultūros įstaigas, bet turime atsiremti į skaičius.“

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, kad išlieka poreikis ir toliau riboti koronaviruso plitimą: „Sergamumas liga nuo karantino pradžios yra sumažėjęs, bet atvejų skaičius didelis.“ Suskaičiuoti 243 atvejai 100 tūkstančių gyventojų per 14 dienų.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė išreiškė apmaudą, kad negali judėti tolyn pagal numatytą planą, nes to neleidžia pandeminė situacija.

„Buvo deklaruoja, kad, jeigu mes pasieksime 200 (koronaviruso – LRT.lt) atvejų 100-tui tūkstančių žmonių per 14 dienų situaciją, kas galėjo atsitikti, jeigu tendencija būtų išsilaikiusi, tuomet šį trečiadienį svarstysime visus tuos klausimus, apie kuriuos jūs kalbėjote. Taip neatsitiko“, – po Vyriausybės posėdžio komentavo I. Šimonytė.

„Šiandien mes turime virš 240 (koronaviruso atvejų 100-tui tūkstančių žmonių per pastarąsias 14-ka dienų – LRT.lt) ir taip turime keletą dienų, t. y. situacija negerėja. Mes šiandien negalime sakyti, kad tai yra kitos dienos klausimas, kad rytoj situacija bus pakankamai gera ir todėl įstaigos gali pradėti veikti“, – teigė ji.

„Nesinori kartotis apie priblėsusį optimizmą dėl pastarųjų dienų. Matome situaciją, girdime ir pačias kultūros įstaigas, bet turime atsiremti į skaičius“, – kalbėjo S. Kairys.

Praėjusią savaitę S. Kairys po susitikimo su Muziejų taryba teigė pajautęs, „kad muziejai laukia atsidarymo. Jie jau turi sukaupę patirties – tiek dėl apsisaugojimo priemonių, tiek dėl darbo organizavimo.“ Tuomet buvo tikimasi, kad vasario 24 dieną bus priimtas sprendimas, leisiantis kovo 1 dieną atsidaryti muziejams, galerijoms, skaitykloms ir organizuoti renginius, kuriuos būtų galima stebėti neišlipant iš automobilio.

Tam turėjo būti 200 susirgimo atvejų šimtui tūkstančių gyventojų per 14 dienų. Atidarius muziejus ir galerijas būtų reikalaujama vienam lankytojui skirti 20 kvadratinių metrų. Ekskursijas būtų leista vesti šeimoms arba dviem žmonėms iš skirtingų namų ūkių.

Kultūros ministro S. Kairio teigimu, kai bus leista dirbti muziejams, jų darbuotojai bus nemokamai testuojami dėl koronaviruso. Anot S. Kairio, sprendimų ieškoma ir dėl periodinio testavimo užtikrinimo, dėl to problemų kilti neturėtų.

„Pasiūlysime testuotis ir kultūros įstaigų darbuotojams. Kultūros įstaigos jau laukia savo atvėrimo. Manau, kad tai būtų gera proga įsitikinti, kad esame visi sveiki ir saugūs“, – teigė I. Šimonytė.

Karantinas pratęstas iki kovo 31 dienos.