Kultūra

2021.02.23 08:59

Nacionalinės premijos laureatas, kompozitorius Rytis Mažulis mini jubiliejų

LRT.lt2021.02.23 08:59

Šiandien kompozitorius, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rytis Mažulis mini 60 metų sukaktį.

Jo kūrybai būdinga neoavangardo tendencijos, stiliaus grynumas ir vientisumas. Išradingai vartoja polifoniją, ypač kanono techniką, specifines kompiuterio galimybes.

Kūriniai buvo atliekami tarptautiniuose šiuolaikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje, Didžiojoje Britanijoje, Belgijoje, Švedijoje.

1983 baigė Lietuvos konservatoriją (J. Juzeliūno kompozicijos klasę). 1978–1984 ir 1986–1987 dėstė Čiurlionio meno mokykloje. Nuo 1989 dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (iki 1992 Lietuvos konservatorija, 1992–2004 Lietuvos muzikos akademija); nuo 2006 Kompozicijos katedros vedėjas; profesorius (2011). 1998–1999 stažavo Akademie Schloss Solitude Stuttgarte.

Kultūros ministras Simonas Kairys, sveikindamas kompozitorių, sako: „Lietuvos meno pasaulyje išsiskiriate kaip hipnotizuojančių garso ritualų kūrėjas. Jūsų muzika skamba prestižiniuose festivaliuose tiek tėvynėje, tiek užsienyje, kur taip pat turite gausų būrį gerbėjų.

Pasižymite intelektualiu požiūriu į muzikos komponavimo meną, turėjusiu įtakos ne vienai kompozitorių kartai. Kiekvienu nauju kūriniu konstruojate savitą pasaulį, persmelktą minimalistinės estetikos ir subtilumo. Linkiu, kad kūrybiniai ieškojimai atvestų Jus į kuo didesnius ir prasmingesnius atradimus, kurių kaskart laukia Jūsų talento gerbėjai“.

Kompozitorių sveikina ir ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė. „Jūs esate vienas žymiausių Lietuvos šiuolaikinės muzikos kūrėjų, savo kompozicijose originaliai derinate plačias modernizmo bei avangardo kalbos galimybes ir technines išraiškos priemones.

Labai svarbu, kad Jūs daug metų sėkmingai dirbate pedagoginį darbą ir savo kūrybinės laboratorijos paslaptis perduodate jaunimui. Nuoširdžiai sveikinu Jus 60-mečio proga ir linkiu toliau garsinti Lietuvos vardą tarptautiniuose šiuolaikinės muzikos festivaliuose“, – sakoma premjerės sveikinime.