Naujienų srautas

Kultūra2016.04.28 10:34

Ermitaže surengti M. K. Čiurlionio parodą norima kitais metais

BNS 2016.04.28 10:34

Ne vienus metus brandinami ketinimai Sankt Peterburge įsikūrusiame Ermitaže surengti bene žymiausio Lietuvos dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio darbų parodą galėtų būti įgyvendinti kitais metais, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

„Trumpai tariant, Ermitažas yra pareiškęs norą organizuoti šią parodą, susitarta po truputį judėti to link. Terminus nurodyti sudėtinga. Buvo optimistinis planas surengti ją maždaug per metus, bet dabar matyti, jog tam reikia labai daug išteklių, susijusių su transportavimu, itin brangiai kainuojančiu draudimu. Tačiau iš esmės ekspertų lygmeniu pradėta dirbti, ir yra vilties, kad kitąmet paroda galėtų būti suorganizuota“, – sako Lietuvos generalinis konsulas Sankt Peterburge Dainius Numgaudis. 

Tačiau Kaune įsikūrusio Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktorius Osvaldas Daugelis mano, kad šiuo metu darbus eksponuoti Rusijoje būtų netinkamas metas.

„Paprastai į kariaujančias šalis nevežame M. K. Čiurlionio. Tokios nuostatos laikomės jau seniai. Norai visada yra geri ir vieta gal būtų tinkama, bet ne šiuo metu“, – aiškino jis.

Surengti M. K. Čiurlionio kūrybos parodą Ermitaže sutarta dar 2010 metais, bet organizaciniai reikalai nuo tada beveik nepasistūmėjo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi