Kultūra

2016.04.27 20:55

Prestižinis arabų grožinės literatūros apdovanojimas atiteko palestiniečiui

BNS2016.04.27 20:55

Palestiniečių rašytojas gavo prestižinį tarptautinį arabų grožinės literatūros apdovanojimą už savo romaną, pasakojantį apie palestiniečių masinį egzodą 1948 metais ir holokaustą.

50 tūkst. JAV dolerių piniginė premija, dar vadinama „Arabiškuoju Booker“ apdovanojimu, Rabai al-Madhounui skirta už knygą „Destinies: Concerto of the Holocaust and Nakba“ („Likimai: Holokausto ir Nkabos konceretas“). Ji buvo įteikta antradienio vakarą Abu Dabyje, kuris yra šio apdovanojimo rėmėjas.

Nakba arba katastrofa yra arabų egzodas iš Palestinos po Izraelio valstybės sukūrimo 1948 metais.

R. Madhouno romanas yra sudarytas iš keturių dalių, „imituojančių muzikinio kūrinio dalis“.

Jis susideda iš keturių pasakojimų, kurie „persipina (kūrinio) pabaigoje ir nagrinėja Nakbos, Holokausto ir teisės sugrįžti problemas“.

R. Madhounas gimė Britanijos valdomoje Palestinoje 1945 metais ir kartu su šeima pabėgo į Gazą. Vėliau jis gavo Britanijos pilietybę.

Pelnęs apdovanojimą, kurį remia „Man Booker“, autorius sakė, kad romane aprašė „penkių Palestinos miestų istorijas“, nors šiuo metu šie miestai yra Izraelyje.

„Tai mane sugrąžino į mano gimtinę al-Madždalą, vėliau išaugusį į Aškeloną. Aš klaidžiojau po Haifą. Rėkiau nuo Kermelio kalno: O, kaip mes praradome šią šalį“, – sakė jis.

Ankstesnis R. Madhouno romanas „The Lady from Tel Aviv“ („Ponia iš Tel Avivo“) taip pat buvo pristatytas šiam prestižiniam arabų literatūros apdovanojimui 2010 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.