Kultūra

2016.04.27 09:25

Operos ir baleto teatre – paskutinė sezono premjera

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.04.27 09:25

Nacionalinis operos ir baleto teatras pristato paskutinę sezono premjerą – Liudwigo Minkaus baletą „Don Kichotas“. Pagal Mariaus Petipa choreografiją sukurtas baletas papildys klasikinių šokio spektaklių repertuarą.

„Don Kichotas“ Lietuvos scenoje statomas šeštą kartą. Rusų choreografas Vasilijus Medvedevas sako išgryninęs per laiką apsivėlusią M. Petipa choreografiją, orkestrui grąžintas pirminis subtilus L. Minkaus muzikos skambesys. Scenografijos dailininkas Andrejus Voitenka Nacionaliniam operos ir baleto teatrui sukūrė senovinį teatrą primenančias dekoracijas, scenoje veiks fontanas – spektaklis nudžiugins tuos, kurie pasiilgo klasikos.

„Šiuo metu repertuare ne tiek jau daug klasikinių baletų –„Gulbių ežeras“, „Miegančioji gražuolė“, „Žizel“. „Don Kichotas“ yra vienas populiariausių baletų. Tai smagi muzika, gera energetika, jis naudingas baleto trupei – daug vaidmenų, spektaklyje užimti visi baleto šokėjai“, – sakė meno vadovas Krzysztofas Pastoras.

Tradiciškai „Don Kichote“ šoka ir būsimieji baleto artistai ir patyrę šokėjai. Nacionalinės Čiurlionio menų mokyklos moksleiviams tenka nemenkas krūvis – choreografas Don Kichoto sapnui grąžino ne tik M. Petipo sugalvotą vorą, bet ir vaikų šokius, kurie anksčiau būdavo išbraukiami.

„Kai mokiausi Vaganovos choreografijos mokykloje, šokau šiame spektaklyje – pirmiausia tarp mažiausiųjų, vėliau jau – su vyresniais. Augdamas mačiau, kad iš baleto kai kurie šokiai vis būdavo išbraukiami. Man jie išliko atmintyje, todėl statydamas grįžau prie originalios M. Petipo šokio struktūros“, – kalbėjo choreografas V. Medvedevas.

„Smagus yra baletas, jis linksmas, jis pakelia, nes kartu tiek muzika užveda, tiek patys artistai vienas kitus užvedinėja. Jei bus sukurta bendra atmosfera scenoje, tuomet ji persiduos ir artistams, ir žiūrovams. Šitai ir bus stebuklas“, – kalbėjo baleto artistė Kristina Gudžiūnaitė.

Kaip „Don Kichoto“ baletas atrodė 19 amžiaus pabaigoje Lietuvos žiūrovai galės išvysti jau šį penktadienį, premjeroje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.