Kultūra

2016.04.26 08:45

Italijoje atidarytas Z. Hadid projektuotas austrės pavidalo keltų terminalas

BNS2016.04.26 08:45

Italijoje pirmadienį buvo atidarytas neįprastos išvaizdos keltų terminalas, tapęs vienu iš paskutiniųjų garsios Irako ir Britanijos architektės Zahos Hadid, netikėtai mirusios praeitą mėnesį, projektų.

Futuristinės išvaizdos terminalas pietiniame Salerno uostamiestyje panašus į kietą austrės kriauklę, gaubiančią minkštą, tekantį vidų, kuriame apstu banguotų linijų, tapusių Z. Hadid vizitine kortele.

Šis terminalas buvo pirmasis didelis projektas, užbaigtas po 65 metų architektės mirties nuo širdies smūgio.

Naujasis terminalas tapo platesnio Salerno uosto pertvarkymo dalimi; jis turi užtikrinti daugybės ten atplaukiančių keltų ir kruizinių laivų eismą.

Italijos premjeras Matteo Renzi pastatą aplankė sekmadienį ir gyrė Z. Hadid kūrybos paveldą.

„Šis nepaprastas darbas prisideda prie visko, ką daro Salernas, kad transformuotų save. Manau, jis yra nuostabus“, – sakė M. Renzi.

„Jis taip pat yra puikus būdas priminti, kokia didi architektė buvo Zaha Hadid. Ir jeigu Salerne vyksta transformacija, prie jos taip pat yra prisidėjusi ši architektūros žvaigždė, – pridūrė jis. – Turėtume švęsti šį momentą kartu, bet tam nebuvo lemta išsipildyti.“

Z. Hadid studijai dabar vadovauja vokiečių architektas Patrikas Schumacheris, dirbęs su šia kūrėja 28 metus iki pat jos mirties.

Ši studija vysto apie 36 projektus, kurių dalis buvo projektavimo, o kiti – statybų stadijoje, kai Z. Hadid mirė vienoje Majamio ligoninėje, kur buvo gydoma nuo bronchito.

Tarp nebaigtų didelių jos projektų – 2022 metų pasaulio futbolo čempionato stadionas Katare, vienas Niujorko dangoraižis ir nauji Irako parlamento rūmai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.