Kultūra

2016.04.24 11:40

Bus apdovanoti gyvybės kultūros puoselėtojai

ELTA2016.04.24 11:40

Sekmadienį Lietuvos mokslų akademijos salėje bus minima Pasaulinė gyvybės diena ir „Gyvybės apdovanojimais“ pagerbti prie gyvybės kultūros puoselėjimo labiausiai prisidėję asmenys, organizacijos bei iniciatyvos.

„Gyvybės apdovanojimai“ primena, kad svarbiausias mūsų visuomenę apibūdinantis kriterijus nėra materialinės gėrybės ar galia, o tai, kaip mes sugebame rūpintis labiausiai pažeidžiamais žmonėmis“, – sako bernardinai.lt vyriausiasis redaktorius Donatas Puslys.

Iškilmingos apdovanojimų ceremonijos metu bus įteiktos simbolinės gyvybės lašo formos statulėlės aštuonių skirtingų nominacijų laimėtojams, tarp kurių – „Už šeimos stiprinimą“, „Už fizinę ir dvasinę pagalbą silpnesniam“, „Už gyvybei palankų verslą“, „Už profesinį pasiryžimą puoselėti gyvybės kultūrą“ ir kitos.

Anot organizatorių, apdovanojimų tikslas – padėkoti tiems, kurie nelieka abejingi, ištiesia pagalbos ranką silpnesniam, gyvena ne tik dėl savęs, tačiau taip pat ir padrąsinti mūsų visuomenę sekti šiais šviesiais pavyzdžiais.

Tarp 2014 m. ir 2015 m. apdovanotųjų – žurnalistė Edita Mildažytė, teisininkas Vygantas Malinauskas, kunigai Kęstutis Dvareckas bei Andrius Narbekovas, Jaunimo linija, Krizinio nėštumo centras, LRT žurnalistas Simonas Bendžius, Lietuvos šeimos centras ir kiti.

Apdovanojimus rengia žurnalas „Ateitis“, interneto dienraštis bernardinai.lt ir Marijos radijas. Renginio globėjas – Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, mecenatas – Europos parlamento narys Algirdas Saudargas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.