Kultūra

2016.04.24 10:50

„Sekmadienis su W. Shakespeare`u“ kviečia į Prezidentūros kiemelį

BNS2016.04.24 10:50

Sekmadienį Britų Taryba Lietuvoje kartu su Prezidentūra ir Didžiosios Britanijos ambasada kviečia vilniečius ir sostinės svečius į renginį Prezidentūros kieme „Sekmadienis su W. Shakespeare`u“.

Tai yra vienas iš pasaulinės Britų tarybos programos „W. Shakespeare`as gyvas“ renginių Lietuvoje, skirtų paminėti 400-ąsias Williamo Shakespeare`o mirties metines.

„W. Shakespeare`as yra ne vien tik anglų kultūros atstovas, jis – viso pasaulio kultūros figūra. W. Shakespeare`as – žmogus, kuris, turėdamas beribę vaizduotę, neribotą kūrybiškumą ir humaniškumo pojūtį, sujungė žmogiškąsias patirtis kaip niekas kitas, gyvenęs prieš ar po jo. Šiandien W. Shakespeare`as išlieka svarbus ir Lietuvai ne tik mokyklose, bibliotekose ar teatruose. Dažnas W. Shakespeare`o kūriniuose randa sau suprantamas temas: meilę, neapykantą, keršto siekimą ar išgelbėjimą“, – sakė Didžiosios Britanijos ambasadorė Lietuvoje Claire Lawrence.

Sekmadienio vidudienį Britų taryba ir Britanijos ambasada kartu su Prezidentūra pakvies Lietuvos bibliotekininkus, suorganizavusius renginius W. Shakespeare`ui atminti savo bibliotekose. Bibliotekininkams sveikinimo žodį tars Didžiosios Britanijos ambasadorė K. Lawrence, Britų tarybos Lietuvoje direktorius Artūras Vasiliauskas, Lietuvos bibliotekininkų draugijos tarybos pirmininkė Alina Jaskūnienė bei Vilniaus universiteto bibliotekos direktorė informacinei, mokslo ir kultūros paveldo veiklai Marija Prokopčik. Renginį vainikuos senosios muzikos ir šokio ansamblis „Banchetto Musicale“, atlikdamas teatralizuotą šokio pasirodymą „W. Shakespeare`o kaukės“.

„Sekmadienis su W. Shakespeare`u“ tęsis Prezidentūros kieme atviru visuomenei renginiu, kurio metu senosios muzikos ir šokio ansamblio „Banchetto Musicale“ nariai mokys visus susirinkusiuosius W. Shakespeare`o laikų dvaro šokių, išpopuliarėjusių didikų rūmuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.