Naujienų srautas

Kultūra2016.04.23 14:17

Naujausias G. Žickytės ir M. Alberdi filmas įvertintas prestižiniu apdovanojimu

LRT.lt 2016.04.23 14:17

Bendras Lietuvos ir Čilės kūrėjų Giedrės Žickytės ir Maite Alberdi filmas „Čia aš tik svečias“ („Yo no soy de aquí“) tarptautiniame A klasės dokumentinių filmų festivalyje „Visions du reel“ Šveicarijoje, kur įvyko jo pasaulinė premjera, pelnė pagrindinį apdovanojimą už geriausią trumpametražį dokumentinį filmą, rašoma Lietuvos kino centro pranešime.

„Kurti šį filmą buvo ypatinga patirtis, ir ne tik dėlto, kad turėjau galimybę filmuoti Čilėje ir dirbti su tos šalies kūrybine grupe visai kitoje Žemės pusėje. Iš pradžių jaučiausi kaip mūsų filmo herojė Josebė, patekusi į visiškai naują nepažįstamą aplinką. Tačiau mūsų su Maite kūrybinis bendradarbiavimas buvo toks įkvepiantis ir kupinas abipusio supratimo bei pagarbos, kad tai tapo nepaprastu procesu tiek kūrybine, tiek žmogiškąją prasme. Galiu pasakyti, kad daug išmokau iš Maite (tikiuosi, kad ji iš manęs taip pat) ir dar kartą įsitikinau, kad kinas yra universalus ir neribojamas nei geografijos, nei kalbos“, – teigia G. Žickytė.

Filme „Čia aš tik svečias“ („Yo no soy de aquí“) pasakojama apie garbaus amžiaus iš San Sebastiano atvykusią baskę Josebę, kuri gyvena Santjago Čilės senelių namuose. Kiekvieną dieną ji galvoja, kad tai yra jos pirmoji apsilankymo čia diena ir kiekvieną dieną ji turi suprasti, kad ne.

Prestižinio festivalio metu publika labai šiltai priėmė bendrą Lietuvos ir Čilės kūrėjų darbą, buvo išparduoti visi bilietai.

Šis filmas gimė Lietuvos kino centrui bendradarbiaujant su tarptautiniu Kopenhagos dokumentinių filmų festivaliu. Nuo 2012 metų Lietuvos kino centras kasmet atsirenka režisierius, kuriuos nori kviesti dalyvauti programos CPH:LAB atrankoje.

CPH:LAB yra multikultūrinė  programa, skirta Europos bei kitų žemynų režisieriams. Nuo 2009-ųjų programą kasmet organizuoja Kopenhagos tarptautinis dokumentinių filmų festivalis. Programoje dalyvauja projekto organizatorių atrinktos šalys-partnerės (10 Europos šalių ir 10 ne Europos šalių), su kuriomis pasirašyti bendradarbiavimo susitarimai.

2013 metais pirmąja dalyve iš Lietuvos tapo Giedrė Žickytė. Mokymų programos metu ji kartu su Čilės kūrėja M. Alberdi pradėjo plėtoti filmo idėją, kuri transformavosi į 25 min. trukmės dokumentinį filmą „Čia aš tik svečias“.

„Maite ir Giedrė yra nuostabi komanda, mes be galo džiaugiamės šiuo apdovanojimu. Pasaulinės filmo premjeros metu pamatėme, kad žiūrovai šį filmą priėmė taip pat, kaip ir mes. Tai pavyzdys, kad kūryba neturi sienų ir žmogiškasis faktorius bendradarbiaujant yra svarbiausias“, – teigia kūrybinių dirbtuvių CPH:LAB vadovė Mille Haynes.

Filmo gamyba finansuota iš Kopenhagos dokumentinių filmų festivalio CPH:LAB programos fondo, prie kurio prisideda programos narių nacionalinių filmų centrai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi